Aktualności

Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Mikołajki w hospicjum i szpitalach

Wczoraj (6 grudnia) marszałek przekazał hospicjum dla dzieci ,,Nadzieja” w Toruniu pięciu koncentratorów tlenu, które będą wsparciem w leczeniu małych pacjentów z niewydolnością oddechową. Dzień podopiecznym uprzyjemniły zabawy i atrakcje z animatorkami oraz poczęstunek. Drobne mikołajkowe upominki otrzymały także pacjentki oddziałów położniczo-ginekologicznych Szpitala Specjalistycznego we Włocławku i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

 

Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu to placówka prowadzona przez Fundację Społeczno-Charytatywną „Pomoc Rodzinie i Ziemi”. To jedyne takie miejsce w województwie, które prowadzi całodobowy Oddział Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, a także Hospicjum Domowe. Sprawuje opiekę medyczną, pielęgniarską, rehabilitacyjną i edukacyjną nad niepełnosprawnymi i przewlekle chorymi dziećmi i młodzieżą. Specjalny pododdział Dzieci Wentylowanych Mechanicznie pomaga w leczeniu pacjentów z przewlekłą niewydolnością oddechową. Dokładane są tam wszelkie starania, aby dzieci objęte opieką czuły się jak w domu. ,,Mikołajki z Nadzieją na lepszy oddech” zorganizował Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

 

Trwają prace budowania nowej siedziby hospicjum przy ul. Służewskiej 7 w Toruniu. Pomieści trzynastołóżkowy oddział opieki długoterminowej. Przedsięwzięcie jest warte blisko 10 milionów złotych, powstaje w ramach wsparcia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

W ramach mikołajkowej akcji mamy oczekujące na narodziny dziecka z patologii późnej ciąży oraz mamy nowonarodzonych dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki we Włocławku i Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. otrzymały paczki z mikołajkowymi upominkami. Obie lecznice są jednostkami organizacyjnymi samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

6 grudnia 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2021 r.