Aktualności

Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP
Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Maturzyści, trzymamy kciuki!

Wystartowały matury. Do wczorajszego (4 maja) egzaminu pisemnego z języka polskiego przystąpiło w kraju blisko 290 tysięcy abiturientów. Dziś (5 maja) zmierzą się z królową nauk. Zachęcamy do powtórek z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową.  

– Egzamin dojrzałości kończy pewien etap w życiu, jest też przepustką na wymarzone studia. Jestem przekonany, że specjalny blok powtórkowy, który przygotowała z myślą o was nasza e-Szkoła, pomoże w ostatnim, szybkim uporządkowaniu zdobytej wiedzy. Trzymam kciuki, powodzenia!  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa była odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemiologicznych zamknięcie placówek oświatowych w 2020 roku. Wszystkie wyemitowane zajęcia zostały zarchiwizowane i tematycznie opisane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje poszczególnych przedmiotów, m.in.  matematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów adresowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej. Do dyspozycji są także katalogi z zajęciami przedmiotów humanistycznychścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

Wśród tegorocznych maturzystów są liczni stypendyści trzech marszałkowskich programów edukacyjnych „Prymus Kujaw i Pomorza”,  „Humaniści na start” oraz „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. Czytaj Marszałkowskie wsparcie dla 1,5 tysiąca prymusów

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

4 maja 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 5 maja 2022 r.

Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP Maturzyści III Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP