Aktualności

Masaże dla mam w toruńskim Medyku, fot. Andrzej Goiński
Masaże dla mam w toruńskim Medyku, fot. Andrzej Goiński

Toruński Medyk dla mam w przeddzień ich święta

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu z okazji Dnia Matki zaprosiło dziś (24 maja) wszystkie mamy i ich pociechy na bezpłatne spotkanie z masażem i warsztatami decoupage’u. 

 

Oferta toruńskiego Medyka obejmowała możliwość skorzystania z bezpłatnego masażu twarzy, dłoni, karku i kręgosłupa. Wszystkie te przyjemności są połączone z aromaterapią i muzykoterapią. W czasie, gdy panie poddają się zabiegom, dzieci mają możliwość wykonania wyjątkowego prezentu dla mamy, zapoznają się z zasadami pierwszej pomocy lub po prostu się bawią. Zaproszone były wszystkie mamy, bez względu na wiek. Organizatorzy proponują także warsztaty decoupage’u, które prowadzą terapeutki zajęciowe.

 

Akcje z okazji Dnia Matki toruńska szkoła prowadzi cyklicznie od kilku lat. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli prezentują swoje umiejętności mieszkańcom regionu w trakcie różnych działań prozdrowotnych i prospołecznych.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu jest jednostką organizacyjną samorządu województwa. Od prawie 60 lat szkoła kształci średni personel medyczny. Mieści się w  zabytkowym budynku przy ulicy św. Jana, w samym sercu toruńskiej Starówki. Zajęcia edukacyjne prowadzone są w trybie dziennym, stacjonarny oraz zaocznym.

 

W zawodach z branży medyczno-społecznej można obecnie podjąć naukę na kierunkach:

  • technik dentystyczny (dzienny, 2,5 roku),
  • terapeuta zajęciowy (stacjonarny, 2 lata),
  • higienistka stomatologiczna (stacjonarny, 2 lata),
  • asystentka stomatologiczna (stacjonarny, 1 rok),
  • technik masażysta (dzienny, stacjonarny, 2 lata),
  • opiekun medyczny (zaoczny, 1 rok)
  • opiekunka środowiskowa (zaoczny, 1 rok).

 

Oferta edukacyjna toruńskiego medyka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie ze strony rynku pracy, starzejącego się społeczeństwa oraz potencjalnego ucznia, ukierunkowanego na zdobycie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, umożliwiających podjęcie pracy na rynku lokalnym, krajowym i zagranicznym.

 

Szkoła ma ugruntowaną renomę wśród pracodawców, ok. 70 proc. absolwentów podejmuje pracę w wyuczonym zawodzie. Poprzez szerzenie idei wolontariatu oraz współpracę z firmami branżowymi, różnymi instytucjami, organizacjami i stowarzyszeniami, uczniowie zdobywają doświadczenie oraz uczestniczą w certyfikowanych szkoleniach.

 

Więcej informacji na stronie www.spm.edu.pl i facebookowym profilu Medyka.

 

Medyczno- Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Toruniu

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

18 maja 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 21 maja 2018 r.

 

Masaże dla mam w toruńskim Medyku, fot. Andrzej GoińskiMasaże dla mam w toruńskim Medyku, fot. Andrzej GoińskiMasaże dla mam w toruńskim Medyku, fot. Andrzej GoińskiMasaże dla mam w toruńskim Medyku, fot. Andrzej Goiński