Aktualności

Gala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz Bochenek
Gala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz Bochenek

Stypendia dla twórców

Po raz drugi w tym roku przyznaliśmy stypendia marszałka województwa w dziedzinie kultury. Wśród wyróżnionych jest dziesięć osób. Stypendialna gala odbyła się 2 lipca w Pałacu Lubostroń.

– Od lat z satysfakcją wspieramy twórców i animatorów kultury, a także osoby poświęcające się opiece nad zabytkami. Nasz region jest miejscem przyjaznym szeroko rozumianej kulturze, a najwartościowsze projekty w tej sferze i najciekawsze postaci znajdują oparcie w mecenacie samorządu województwa – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Pomoc stypendialna trafia na realizację projektów artystycznych i twórczych, takich jak zorganizowanie wystawy, koncertu, publikacja książki, nagranie płyty, filmu lub podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej. Wsparcie przyznajmy dwa razy w roku. Na obie edycje mamy w tegorocznym budżecie łącznie 130 tysięcy złotych.

W drugiej tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu stypendialnego wsparcie, o wartości od 4 do 8 tysięcy złotych, otrzymuje dziesięć osób – po trzy w dziedzinie muzyki i plastyki, dwie w dziedzinie upowszechniania kultury oraz po jednej w dziedzinie teatru i opieki nad zabytkami. Stypendyści pochodzą z Bydgoszczy, Torunia, Biskupic (gmina Łubianka), Chocenia i Rozgart (gmina Zławieś Wielka). Rozdysponowana kwota to 61 tysięcy złotych.

Lista stypendystów

Podczas uroczystej gali wręczenia stypendiów w Pałacu Lubostroń swoją twórczość zaprezentowali Dawid Deja oraz Jędrzej Kubiak. W spotkaniu uczestniczyli wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz radna województwa Anna Janosz.

Pierwsze w tym roku stypendia artystyczne przyznaliśmy w lutym.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

2 lipca 2018 r.

ostatnia aktualizacja: 3 lipca 2018 r.

Gala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz BochenekGala wręczenia stypendiów artystycznych w Pałacu Lubostroń, fot. Janusz Bochenek