Aktualności

Marszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz Piecyk
Marszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz Piecyk

Marszałkowski koncert chopinowski

W sobotę (15 września) w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki odbył się koncert pianistów Marka Tomaszewskiego i Pawła Wakarecego w ramach cyklu „Niepodległa w kulturze”.

 

Koncert był powtórzeniem występu, który odbył się w ubiegłym roku w Paryżu. Marek Tomaszewski, to pianista, który w latach 1966-1986 zdobył międzynarodową sławę grając w duecie „Marek i Wacek”. Obecnie mieszka i pracuje we Francji, gdzie prowadzi szkołę improwizacji i jazzu. Artysta przedstawił swoje swingowe wariacje nt. utworów Fryderyka Chopina. Paweł Wakarecy jest toruńskim pianistą, który m.in. zdobył wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną dla Najlepszego Polaka w 16. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2010). Koncertował w wielu miastach Polski, a także za granicą – w Niemczech, Szwecji, Rosji, Bułgarii, Francji, Szwajcarii, Chinach, Japonii. Artysta zagrał utwory Fryderyka Chopina w wersji klasycznej.

 

 

Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

13 września 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 17 września 2018 r.

 

Marszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz PiecykMarszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz PiecykMarszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz PiecykMarszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz PiecykMarszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz PiecykMarszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz PiecykMarszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz PiecykMarszałkowski koncert chopinowski z cyklu „Niepodległa w kulturze”, fot. Łukasz Piecyk