Aktualności

Spotkanie podsumowujące Kuźnię Liderów Regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Spotkanie podsumowujące Kuźnię Liderów Regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Spotkanie z uczestnikami Kuźni Liderów Regionu

Marszałek Piotr Całbecki spotkał się (31 sierpnia) z młodzieżą i koordynatorami Laboratorium św. Jana Pawła II, by wspólnie podsumować drugą edycję projektu Kuźnia Liderów Regionu. Dziewiętnastka młodych mieszkańców regionu uczyła się efektywnej współpracy w grupie i prowadzenia debat publicznych, budowała postawy wrażliwości społecznej i aktywności obywatelskiej. Zdjęcia do pobrania

 

– Uczestnicy obu edycji Kuźni Liderów to młodzi ludzie, którzy idą teraz w świat bogatsi o nowo nabytą wiedzę i doświadczenia, uskrzydleni myślą Jana Pawła II, patrona naszego województwa i patrona tego projektu – mówił marszałek Piotr Całbecki.

 

Kuźnia Liderów Regionu to program edukacyjno-społeczny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Jest propozycją dla młodzieży, która chciałaby poznać bliżej funkcjonowanie organizacji pozarządowych i myśli o tym, by w przyszłości zaangażować się w działalność społeczną. W ramach inicjatywy odbyły się zjazdy oraz szkolenia i warsztaty m.in. z podstaw ekonomii, wystąpień publicznych i autoprezentacji; uczestnicy zaangażowali się też na rzecz aktywizacji młodzieży potrzebującej wsparcia i uchodźców z Ukrainy, którzy osiedlili się w Toruniu.

 

Program organizowany jest przez Urząd Marszałkowski przy współpracy z Laboratorium św. Jana Pawła II i Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

31 sierpnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 2 września 2022 r.

 

Spotkanie podsumowujące Kuźnię Liderów Regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie podsumowujące Kuźnię Liderów Regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie podsumowujące Kuźnię Liderów Regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie podsumowujące Kuźnię Liderów Regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie podsumowujące Kuźnię Liderów Regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPSpotkanie podsumowujące Kuźnię Liderów Regionu, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP