Aktualności

Majówka Jazzowa „Pogoda na smaki” w Pałacu Lubostroń, fot. Mikołaj Kuras
Majówka Jazzowa „Pogoda na smaki” w Pałacu Lubostroń, fot. Mikołaj Kuras

Majówka z kulturą i sztuką

Zapraszamy osoby niepełnosprawne do skorzystania z bezpłatnej oferty instytucji kultury z całego regionu w ramach tegorocznej odsłony projektu „Majówka z kulturą i sztuką”. Akcja potrwa do połowy czerwca.

 

Celem projektu „Majówka z kulturą i sztuką” jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnością bezpłatnego skorzystania z oferty przygotowanej przez instytucje kulturalne regionu. Urząd Marszałkowski organizuje przedsięwzięcie już po raz szósty. Projekt wiąże się z obchodzonym 5 maja Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

 

Do tegorocznej edycji projektu przystąpiło 31 placówek kulturalnych w całym regionie proponując łącznie 88 wydarzeń. Wśród przygotowanych atrakcji są liczne wystawy, przedstawienia teatralne, koncerty, warsztaty, a także spotkania plenerowe z atrakcjami.

 

W ofercie znalazły się między innymi pokaz filmu z audiodeskrypcją organizowany przez Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, warsztaty integracyjne w Bibliotece Miejskiej i Ośrodku Czytelnictwa Niepełnosprawnych w Grudziądzu, zajęcia terapeutyczne organizowane przez Bibliotekę Miejską im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu, festyn integracyjny „Zielone serduszko” w Pałacu Lubostroń oraz cykl zajęć plastycznych w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

 

Szczegółowy harmonogram „Majówki z kulturą i sztuką 2016”

 

Czytaj też: Rodzicielstwo bez barier

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

11 maja 2016 r.