Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Majowe powtórki w e-Szkole

W przyszłym tygodniu startują egzaminy ósmoklasistów. Z myślą o nich powstał specjalny cykl powtórkowych e-lekcji w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Internetowej. Przed ekrany komputerów zapraszamy także uczniów pozostałych klas, którzy podczas popołudniowych zajęć dowiedzą się m.in. czym są estry, jak wygląda wymiana gazowa u zwierząt oraz co kryje się pod pojęciem pracy mechanicznej.

 

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Powtórzenie motywów literackich i lektur to tematy lekcji, który szczególnie zainteresują przygotowujących się do egzaminu z części humanistycznej ósmoklasistów. Wśród zajęć z przedmiotów ścisłych działania na potęgach, zadania na dowodzenie i uzasadnianie oraz praca mechaniczna.

 

 

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

 

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

 

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

  

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 maja 2021 r.