Aktualności

Fot. Andrzej Goiński
Fot. Andrzej Goiński

Lubimy duże wydarzenia

Blisko 600 imprez masowych, co 11. ubiegłoroczne takie wydarzenie w kraju, odbyło się w Kujawsko-Pomorskiem – wynika z informacji Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy. Jesteśmy w piątce najlepszych pod tym względem regionów.

 

Poza naszym, w pierwszej piątce znalazły się województwa śląskie, mazowieckie, wielkopolskie i małopolskie. Co druga gromadząca dużą publiczność impreza sportowa lub kulturalno-rozrywkowa miała miejsce właśnie w nich. Najwięcej jest tych pierwszych (70 proc.), imprezy estradowe to jedna na cztery.   

 

Co zrozumiałe, najwięcej tego typu wydarzeń odbywa się w miastach (530, 90 proc.), w tym w dwóch największych, Bydgoszczy i Toruniu (70 proc.). Aktywne pod tym względem są jednak także gminy wiejskie (35 imprez, 6 proc.) i miejsko-wiejskie (22 imprezy, 4 proc.).

 

Gdyby postawić obok siebie wszystkich uczestników wszystkich ubiegłorocznych imprez masowych na Kujawach i Pomorzu, to (przy założeniu, że każdy z nich uczestniczył tylko w jednej) mielibyśmy imponujące, 1,6-milionowe zgromadzenie (6,5 proc. łącznej liczby uczestników wszystkich imprez w Polsce). Średnio na jeden taki event przypada prawie 3-tysięczna publiczność.

 

Co ciekawe, publiczności tej nie odstrasza konieczność kupienia biletu – 80 proc. bywalców zapłaciło za wstęp.

 

 

Mamy wakacje, przed nami cały sierpień, a potem jeszcze gorący turystyczny początek jesieni – i wiele interesujących imprez masowych: festiwali, koncertów, pikników, rajdów, zawodów sportowych. Zapraszamy.

 

Zobacz:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

25 lipca 2017 r.