Aktualności

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP
Fot. Andrzej Goiński/UMWKP

Lokalne przetwory na zamówienie

Do  poniedziałku (31 stycznia) można zamawiać wyroby pochodzące prosto od producentów z Kujaw i Pomorza w sklepie internetowym Lokalna Żywność. Odbiór 3 lutego w trzech lokalizacjach w Toruniu oraz w Bydgoszczy. Do wyboru ponad 300 produktów pozbawionych chemicznych dodatków, po raz pierwszy w sprzedaży jest świeże, ekologiczne mleko krowie.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Sklep internetowy Lokalna Żywność to miejsce, gdzie można kupić wyroby prosto od rolników z naszego województwa.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 3 lutego w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • punkcie podawczo-kancelaryjnym przed głównym wejściem do Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Także mieszkańcy Bydgoszczy mogą zamówić świeże produkty od lokalnych dostawców, odbiór na terenie:

  • Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ul. Jagiellońska 15, budynek F (portiernia) w godzinach 15:00-17:00. Klienci Lokalnej Żywności mogą skorzystać z parkingu CM UMK znajdującego się w pobliżu budynku.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, zapewnia to najwyższą jakość. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wyraz wsparcia lokalnego biznesu.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa. Realizacja jest możliwa dzięki współpracy samorządu województwa z marszałkowskim Regionalnym Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

 

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

24 stycznia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja 28 stycznia 2022 r.

 

Fot. Andrzej Goiński/UMWKP Fot. Andrzej Goiński/UMWKP