Aktualności

Zestaw powideł w słoiczkach, fot. Gospodarstwo Sadownicze E.M. Chabowscy
Fot. Gospodarstwo Sadownicze E.M. Chabowscy

Lokalne produkty na świąteczne stoły

Świeże pieczywo, przetwory owocowe i warzywne oraz zestawy prezentowe serów, miodów, świeczek i soków – zapraszamy na przedświąteczne zakupy w sklepie internetowym Lokalna Żywność. Zamówienia można składać do 18 grudnia. Odbiór 21 grudnia w trzech toruńskich lokalizacjach.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 21 grudnia w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze w bufecie Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 od 14.30 do 16,
  • budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16, w godzinach od 14.30 do 16.30,
  • Auli UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11, od 15 do 16.

 

Istnieje także możliwość skorzystania z dostawy do domu na terenie Torunia w cenie 20 zł, a zakupy powyżej 200 zł zostaną dostarczone bezpłatnie.

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku. Zakupy na Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu.

 

Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 grudnia 2023 r.