Aktualności

Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Lokalna Żywność – przysmaki na wielkanocne stoły

Baranki z masła, biała kiełbasa, sery i wędliny – podczas wielkanocnego śniadania nie może ich zabraknąć. W smakołyki prosto od lokalnych producentów można kupić w sklepie internetowym Lokalna Żywność. Okienko zakupowe jest otwarte jeszcze tylko przez weekend, zamówienia można składać do poniedziałku 3 kwietnia (do godziny 12). Odbiór zamówień tuż przed świętami, 6 kwietnia, w trzech lokalizacjach w Toruniu. Istnieje również możliwość skorzystania z dostawy do domu na terenie Torunia w cenie 20 zł, a zakupy powyżej 200 zł zostaną dostarczone bezpłatnie.

 

– Kujawsko-Pomorskie kusi różnorodnością smaków, a wśród produktów oferowanych w naszym sklepie internetowym każdy znajdzie coś dla siebie. To także świetny pomysł na upominek – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

 

Zamówione produkty będą gotowe do odbioru w czwartek 6 kwietnia w jednym z trzech miejsc w Toruniu:

  • na trzecim piętrze (w bufecie) Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym 2 (od 14.30 do 16)
  • w budynku Urzędu Marszałkowskiego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 73 w sali numer 16 (od14.30 do 16.30)
  • w auli głównej UMK przy ulicy Jurija Gagarina 11 (od 15 do 16).

 

Produkty od początku do końca powstają w jednym gospodarstwie. Jest to przykład wdrażania idei krótkiego łańcucha produkcji żywności. Zamówienia są zbierane odpowiednio wcześniej, aby dostawa mogła odbyć się bezpośrednio po zebraniu lub wytworzeniu produktów. Dzięki temu są one najświeższe, co zapewnia najwyższą jakość. Produkty są dostarczane w ekologicznych torbach wielorazowego użytku, a mleko sprzedawane w butelkach zwrotnych. Zakupy na portalu Lokalnej Żywności to także wsparcie lokalnego biznesu. Rolnicy, którzy chcą dołączyć do grona naszych dostawców, mogą zgłaszać się za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres kontakt@lokalna-zywnosc.pl.

 

Źródłem finansowania projektu są grant Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i budżet województwa. Projekt jest realizowany przez marszałkowski Regionalny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Przysieku.

 

Świeże produkty pochodzące z lokalnych gospodarstw można kupić także na wielu targowiskach w regionie, które przeszły gruntowną rewitalizację dzięki środkom unijnym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 marca 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 31 marca 2023 r.

 

Lokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPLokalna Żywność, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKPFot. Lokalna ŻywnośćFot. Lokalna Żywność