Aktualności

Kiermasz książek w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Kiermasz książek w Książnicy Kopernikańskiej, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

Listopad w Książnicy Kopernikańskiej

Spotkania autorskie, kiermasze książek, gry nie tylko planszowe, czy rozmowy o historii Torunia i regionu to tylko z niektórych planów Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu na listopad

 

W najbliższy poniedziałek (6 listopada) książnicę odwiedzi Szymon Hołownia, znany dziennikarz i pisarz, zajmujący się głównie tematyką religijną. Podczas spotkania opowie między innymi o swojej ostatniej książce „Święci pierwszego kontaktu”. Z kolei 15 listopada odbędzie się spotkanie z Anną Karpińską, pisarką mieszkającą w Toruniu, autorką powieści obyczajowych.

 

Książnica w listopadzie kilkukrotnie zaprosi do udziału w grach i zabawach. W sobotę (4 listopada) będzie można zagrać w grę planszową „Niezłe ziółka”. Czterokrotnie (6, 13, 20 i 27 listopada) miesiącu w bibliotece odbędzie się turniej gry w bilard indyjski (inaczej Carrom), a na 25 listopada zaplanowano noc gier planszowych.  

 

W przyszły czwartek (9 listopada) wszyscy chętni w filii biblioteki przy ulicy Fałata 35 będą mogli wykonać własną biżuterię z recyklingu. W tym samym oddziale 23 listopada tematem zajęć będą zabawki z włóczki. Miesięczny program biblioteki zakończy się w filii przy ulicy Kościuszki zajęciami dotyczącymi wykorzystania surowców wtórnych (30 listopada).

 

Ważną częścią pracy książnicy są spotkania dotyczące historii i kultury Torunia i regionu. W listopadzie będą dotyczyć: fotograficznej historii toruńskiego Podgórza (6 listopada), zapominanych cmentarzy na Kujawach i Pomorzu (9 listopada), menonitach w okolicach Torunia (23 listopada)  i architektury sakralnej Torunia po 1945 r. (25 listopada).

 

Dla poszukiwaczy taniej książki biblioteka przygotowała kiermasze. Już od złotówki będzie można nabyć powieści, książki podróżnicze, kulinaria, albumy, leksykony. Kiermasze odbędą się:

  • 6-10 listopada przy ulicy Fałata 35,
  • 13-17 listopada przy Poznańskiej 52,
  • 20-24 listopada przy ulicy Łyskowskiego 29/35.

 

Więcej informacji na stronie książnicy, która jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

31 października 2017 r.