Aktualności

VII Europejski Kongres Samorządów, strona główna wydarzenia
VII Europejski Kongres Samorządów, strona główna wydarzenia

Liderzy samorządowi o przyszłości kontynentu

Marszałek Piotr Całbecki uczestniczył w dwudniowym (11 i 12 kwietnia) VII Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach w województwie warmińsko-mazurskim. Wśród tematów spotkania liderów samorządowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej m.in. kryzys uchodźczy związany z wojną na Ukrainie. 

 

Kongres, w którym uczestniczą także przedstawiciele administracji państwowej, świata biznesu i kultury, mediów i organizacji pozarządowych, odbywa się pod hasłem „Budowanie wspólnoty przyszłości”. Na program składają się bloki debat tematycznych, dyskusje panelowe, warsztaty i wykłady. Wśród tematów także m.in. współpraca regionalna na wschodniej granicy Unii Europejskiej, finanse samorządów w dobie kryzysu, nowa europejska polityka spójności, Polski Ład oraz sprawiedliwość komunikacyjna.

 

Marszałek Piotr Całbecki zabrał głos w debacie na temat rozziewu między potencjałem a możliwościami sprawczymi samorządów terytorialnych, podnosząc m.in. kwestię ograniczania kompetencji administracji samorządowej w Polsce.    

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

 

Strona wydarzenia

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

11 kwietnia 2022 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2022 r.