Aktualności

Lekcja biologii z marszałkiem Piotrem Całbeckim fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Lekcja biologii z marszałkiem Piotrem Całbeckim fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Lekcja biologii z marszałkiem

O wpływie zanieczyszczonego powietrza na zdrowie i życie opowiedział uczniom toruńskiej Szkoły Podstawowej nr 17 marszałek Piotr Całbecki, który w środę (27 marca) prowadził lekcję biologii. Wizyta w placówce oświatowej, w której uczył gospodarz województwa, była sentymentalną podróżą w przeszłość.

 

Jestem pełen obaw, ale też nadziei, że po trzydziestu latach nie zapomniałem na czym polega praca nauczyciela. W tej szkole spędziłem cudowne trzy lata, a zawarte w niej znajomości trwają do dziś – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

 

W lekcji biologii z marszałkiem Piotrem Całbeckim uczestniczyli uczniowie klasy siódmej i ósmej. Dowiedzieli się o jakości powietrza, smogu, szkodliwych pyłach i chorobach wynikających z oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Usłyszeli również o sposobach obniżenia emisji zanieczyszczeń.

 

Marszałek wspomniał także o zmianach w rolnictwie i klimacie, a także o akcji liczenia bocianich gniazd. Opowiedział też młodzieży o Stacji Polarnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na Spitsbergenie i badaniach prowadzonych w tym miejscu przez zespoły badawcze.

 

Zobacz:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

28 marca 2024 r.