Aktualności

Radio Gra Toruń obchodzi w 2018 roku jubileusz 25-lecia działalności, fot. Andrzej Goiński
Radio Gra Toruń obchodzi w 2018 roku jubileusz 25-lecia działalności, fot. Andrzej Goiński

Laureaci Nagród Marszałka: Budowa społeczeństwa obywatelskiego

Radio GRA Toruń oraz zespół Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie”, to laureaci tegorocznych Nagród Marszałka w kategorii „Budowa społeczeństwa obywatelskiego”. Wyróżnienie za aktywność w tej dziedzinie otrzymała toruńska Fundacja Archipelag Inicjatyw.

Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego to nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Tegorocznych laureatów i wyróżnionych w 13 kategoriach poznaliśmy 19 czerwca podczas uroczystej gali na scenie letniej przy CKK Jordanki w Toruniu. Więcej.

Radio GRA Toruń otrzymało nagrodę za całokształt działalności informacyjnej i działań na rzecz budowania regionalnej tożsamości. Najpopularniejsza rozgłośnia radiowa w Toruniu obchodzi w 2018 roku jubileusz 25-lecia działalności. Swoim słuchaczom serwuje nie tylko dobrą muzykę, ale także  ciekawe audycje, których wiele dotyczy życia społecznego, kulturalnego i gospodarczego województwa kujawsko-pomorskiego. Stacja na bieżąco informuje mieszkańców regionu o najważniejszych wydarzeniach w regionie, aktywnie promuje województwo kujawsko-pomorskie, integruje mieszkańców i kształtuje regionalną tożsamość.

 

W skład nagrodzonego zespołu Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” wchodzą Michał Bucholz, Magdalena Kurpinowicz i Karol Gutsze. To grupa odpowiedzialna za realizację projektu „Bory Tucholskie dla Seniora”, który polegał na przygotowaniu 20 osób w wieku 60+ do pełnienia roli profesjonalnych przewodników terenowych po Borach Tucholskich. 140 godzin bezpłatnego kursu przewodnickiego oraz 6 wyjazdów terenowych umożliwiły zainteresowanym zdobyć lub pogłębić wiedzę niezbędną przewodnikowi terenowemu do oprowadzania wycieczek. Projekt zaktywizował społeczność seniorów w Borach Tucholskich i zachęcił ją do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z szerokim gronem osób w podobnym wieku. Wykreował też ofertę przeznaczoną specjalnie dla osób starszych. Był to modelowy przykład kreowania i wspierania inicjatywy lokalnej społeczności, stanowiący innowacyjną formę komunikacji społecznej.

Wyróżnienie w kategorii „Budowa społeczeństwa obywatelskiego otrzymała Fundacja Archipelag Inicjatyw za realizację projektu „Kamienica Inicjatyw”, aktywizującego toruńskich seniorów i rodziny wielodzietne.

Film prezentujący laureatów Nagród Marszałka w kategoriach: „Działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka” oraz „Budowa społeczeństwa obywatelskiego”.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

10 lipca 2018 r.

Nagrodę dla Radia GRA Toruń odebrał szef anteny Mariusz Składanowski, fot. Andrzej GoińskiNagrodę dla zespołu Lokalnej Grupy Działania „Bory Tucholskie” odebrali Michał Bucholz, Magdalena Kurpinowicz i Karol Gutsze, fot. Andrzej GoińskiRadio Gra Toruń obchodzi w 2018 roku jubileusz 25-lecia działalności, fot. Andrzej Goiński