Aktualności

Laureaci Nagród Marszałka 2018 w kategorii: Sport oraz kategorii Promocja Województwa, fot. Andrzej Goiński
Laureaci Nagród Marszałka 2018 w kategorii: Sport oraz kategorii Promocja Województwa, fot. Andrzej Goiński

Laureaci Nagród Marszałka 2018: Sport

Tegoroczne Nagrody Marszałka w kategorii „Sport” przyznano firmie One Sport Sp. Z o.o. z Torunia – za organizację i promocję Mistrzostw Europy na żużlu oraz Idze Baumgart-Witan, lekkoatletce Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz – za sukcesy sportowe w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali natomiast: Jerzy Zieliński, prezes Lipnowskiego Klubu Sportowego „Jastrząb” w Lipnie, Aleksander Opaczewski, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej i Adam Szulc, asystent trenera tejże reprezentacji oraz Stefan Janeczek, prezes Klubu Wioślarskiego „Gopło” Kruszwica.

 

Nagrody Marszałka to nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Więcej informacji o wszystkich tegorocznych laureatach w materiale: „Gala Nagród Marszałka 2018”.

 

Firma One Sport Sp. Z o.o. powstała w 2008 roku w Toruniu. Od początku działalności zajmuje się marketingiem sportowym oraz organizacją eventów, głównie w sporcie żużlowym. Od 2013 r. firma jest wyłącznym organizatorem oraz promotorem cyklu Mistrzostw Europy na żużlu – Speedway European Championship. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców oraz telewidzów – wszystkie transmisje, łącznie z powtórkami, śledziło 29 milionów osób na świecie. W roku 2013 firma One Sport reaktywowała zawody „Eurosport Speedway Best Paris”.

 

Nagrodę w kategorii „Sport” za sukcesy sportowe odebrała także Iga Baumgart-Witan, podstawowa zawodniczka lekkoatletycznej sztafety 4×400 metrów. Największe sukcesy sztafety to: brązowy medal na mistrzostwach świata w Londynie, srebrny medal na Mistrzostwach świata Sztafet w Nassau, złoty medal halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Iga Baumgart-Witan była nominowana w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” w kategorii „Najlepszy sportowiec 2017 roku”.

 

Wyróżnienie trafiło do Jerzego Zielińskiego, prezesa Lipnowskiego Klubu Sportowego „Jastrząb” w Lipnie, który otrzymał nominację za upowszechnianie sportu motocrossowego w regionie i kraju.

 

Kolejnymi wyróżnionymi w kategorii „Sport” zostali Aleksander Opaczewski, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej oraz Adam Szulc, asystent trenera reprezentacji. Panowie przyczynili się do doprowadzenia w 2017 roku reprezentacji Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej do wicemistrzostwa olimpijskiego podczas XXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących w „Deaflympics” w tureckim Samsun.

 

Wśród wyróżnionych znalazł się także Stefan Janeczek, prezes Klubu Wioślarskiego „Gopło” Kruszwica z powiatu inowrocławskiego, który był organizatorem wioślarskich zawodów krajowych i międzynarodowych.

 

Film prezentujący laureatów Nagród Marszałka w kategoriach: Promocja Województwa, Sport.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

31 lipca 2018