Aktualności

Jedną z nagród w kategorii „Gospodarka” odebrał Predrag Topić, właściciel firmy Renex, fot. Andrzej Goiński
Jedną z nagród w kategorii „Gospodarka” odebrał Predrag Topić, właściciel firmy Renex, fot. Andrzej Goiński

Laureaci Nagród Marszałka 2018: Gospodarka

Predrag Topić, właściciel firmy Renex z Włocławka, działającej w branży elektronicznej oraz spółka BIN, produkująca urządzenia do przechowywania ziarna i przygotowania pasz to laureaci tegorocznych Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii „Gospodarka”. W tej dziedzinie wyróżnienia otrzymały Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Łuczniczka” z Tucholi.

 

Nagrody Marszałka to nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Więcej informacji o wszystkich tegorocznych laureatach w materiale: „Gala Nagród Marszałka 2018

 

Firmę Renex doceniliśmy za wyznaczanie standardów w światowej branży elektronicznej oraz podnoszenie kwalifikacji mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego w zakresie zaawansowanych technologii. Renex jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych, jedyną na polskim rynku firmą oferującą całościową obsługę w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Cechą wyróżniającą Renex jest prowadzenie szkoleń – firma jest jedynym Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC w Europie Środkowo-Wschodniej, kształcącym elektroników na najwyższym poziomie potwierdzanym powszechnie uznawanymi międzynarodowymi certyfikatami.

 

Drugi laureat, spółka BIN to uznana w Polsce marka, specjalizująca się w produkcji urządzeń do przechowywania ziarna i przygotowania pasz. Nie zamyka się na inne potrzeby nowoczesnego gospodarstwa rolnego, wprowadzając do oferty nowe wyroby. BIN ciągle doskonali swoje produkty, korzystając z doświadczeń własnych i swoich klientów. Firma w ciągu 28 lat działalności otrzymała liczne nagrody w uznaniu pracy na rzecz unowocześniania rolnictwa, a silosy marki BIN są dziś stałym elementem w krajobrazie nie tylko polskiej wsi.

 

Wyróżnienia przypadły dwóm instytucjom. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny doceniono za całokształt pracy na rzecz rozwoju gospodarczego i promocji regionu. BPPT przestrzeń funkcjonowania ponad 120 firm oraz blisko 3700 miejsc pracy dla osób z Bydgoszczy i regionu. Na obszarze 286 ha zrealizowano 7 projektów o łącznej wartości 30 mln euro. Park to również  Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze, które w samym roku 2017 gościło ponad 40 000 uczestników 106 wydarzeń. Z kolei Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Łuczniczka” z Tucholi to słodka fabryka w sercu Borów Tucholskich. Fabryka powstała w 1992 roku i od początku swojego istnienia związana jest ze stolicą Borów Tucholskich. Obecnie zatrudnia ok 150 osób i jest jedną z największych firm na terenie Powiatu Tucholskiego.

 

Film prezentujący laureatów Nagród Marszałka w kategoriach: Gospodarka, Fundusze unijne, Innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, Rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

26 czerwca 2018 r.