Aktualności

Na zdjęciu Nicola Palladini w spektaklu „Ciao ciao Bambina” (z materiałów promocyjnych KPITM)

Lato w Teatrze Muzycznym

Na interesujące spektakle muzyczne, gwiazdorskie koncerty jazzowe i do letniego kina pod gwiazdami zaprasza przez całe wakacje Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny. Rok od pierwszej premiery

 

Cykl „Na dużym ekranie, czyli kino w teatrze” wystartował 9 lipca zrealizowaną w 1985 roku fabularną biografią Stanisława Ignacego Witkiewicza „Tumor Witkacego”. Oprócz obrazów i dokumentów poświęconych (w obchodzonym właśnie Roku Witkiewiczów) Witkacemu w repertuarze także stare komedie muzyczne. Projekcje w każdy czwartek o 20.00, w zależności od pogody w teatralnym ogródku lub w sali złotej Pałacu Dąmbskich. Wstęp wolny.

Wieczory 18 i 19 lipca będą spotkaniem z legendą jazzu, amerykańską śpiewaczką Billie Holiday – w spektaklu „Lady Day w Emerson Bar & Grill”. Spektakl opowiada o jednym z ostatnich koncertów zmarłej przedwcześnie, zmagającej się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków artystki. Oprócz Anny Sroki-Hryń wystąpi także wybitny polski jazzman Włodzimierz Nahorny.

W cyklu „Jazz w Pałacu” wystąpią Jerzy Małek Group (22 lipca w Nieszawie), Trio Herdzin/Bogdanowicz/Biskupski (także 22 lipca w teatrze) i Krzysztof Ścierański New Quartet (29 sierpnia). W programach standardy i nowe kompozycje „do słuchania”, a także niecodzienne interpretacje muzyki ze ścieżek dźwiękowych kultowych polskich seriali.

15 sierpnia scena zaprasza na przedstawienie „Ciao ciao Bambina” – o włoskiej piosence i włoskim piosenkarzu i kompozytorze Marino Marinim, święcącym największe triumfy estradowe w Europie i USA w latach 50-tych i 60-tych XX wieku. Oprócz tytułowej piosenki, jednego z wielkich przebojów Mariniego, usłyszymy także inne hity z tamtych lat – „Marina”, „Volare”, „Nie płacz kiedy odjadę”. Ta ostatnia jest śladem polskiego epizodu w życiu artysty. Wystąpi inny związany z naszym krajem Włoch, Nicola Palladini.

Bilety można nabywać także przez internet. Wszystkie szczegóły na stronie Teatru Muzycznego, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 
Na zdjęciu Nicola Palladini w spektaklu „Ciao ciao Bambina” (z materiałów promocyjnych KPITM)
 
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

6 lipca 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 13 lipca 2015 r.