Aktualności

Dzień Babci i Dziadka, fot. Mikołaj Kuras
Dzień Babci i Dziadka, fot. Mikołaj Kuras

Kulturalny prezent dla babci i dziadka

Interesującym prezentem dla wszystkich babć i dziadków w czasie ich święta może być zaproszenie na wydarzenia kulturalne: spektakl w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu, operetka Straussa „Zemsta nietoperza” w Operze Nova i wystawa w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka

 

W Dzień Babci i Dzień Dziadka (21 i 22 stycznia) Teatr Muzyczny zaprasza na spektakl „Walc kameralny, czyli Pan Wasowski mniej znany”. Piosenki  geniusza melodii Jerzego Wasowskiego wykonywać będzie aktorka i piosenkarka Klementyna Umer.  Na scenie towarzyszą jej będą Fabian Włodarek (piano i akordeon) oraz Wojciech Pulcyn (kontrabas). W roli narratora, umilającego czas swą wiedzą, erudycją i poczuciem humoru, wystąpi syn artysty, Grzegorz Wasowski. Więcej na stronie teatru.

 

„Zemsta nietoperza” Straussa jest uznawana za operetkę wzorcową, jest tak ze względu na wyjątkową muzykę (to z tej operetki pochodzą m.in. słynny czardasz Rozalindy i  aria Adeli ze śmiechem) oraz dowcipne i intrygujące libretto. Trzy weekendowe wieczory (20-22 stycznia) z dziełem Straussa to idealny pomysł na prezent dla dziadków. Więcej na stronie opery.

 

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zaprasza w piątek (20 stycznia) na 5. Wystawę familijną. Autorami prac plastycznych, które będzie można oglądać w siedzibie galerii przy Rynku Nowomiejskim 17 są całe rodziny: dziadkowie, rodzice i dzieci. Więcej informacji na stronie galerii.

 

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, Opera Nova oraz Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka są instytucjami kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

17 stycznia 2017 r.