Aktualności

Wystawa „Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D” podczas festiwalu Bella Skyway, fot. Mikołaj Kuras
Wystawa „Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie 3D” podczas festiwalu Bella Skyway, fot. Mikołaj Kuras

Kultura na zakończenie wakacji

Opera Nova, Filharmonia Pomorska, Teatr Muzyczny w Toruniu i Pałac Lubostroń zapraszają na koncerty na pożegnanie wakacji. W ostatni sierpniowy weekend także Koncert Pieśni Niepokornej, koncert w Szafarni, festiwal muzyki rockowej w Inowrocławiu, spotkanie w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce i festiwal Bella Skyway, podczas którego można oglądać wystawę „Przestrzenie 3D Kujawsko-Pomorskiego”.

 

Opera Nova w Bydgoszczy pożegnała wakacje piątkowym plenerowym koncertem w teatrze letnim na brzegu Brdy. Wystąpili soliści oraz chór i orkiestra Opery Nova pod batutą Macieja Figasa, w programie znalazły się arie i instrumentalne fragmenty operowe, a także polskie i światowe przeboje z filmów, estrad i dyskotek.  Więcej na stronie opery: www.opera.bydgoszcz.pl

 

Koncert fortepianowy e-moll Chopina i suita w dawnym stylu „Z czasów Holberga”  Griega zabrzmiały także w piątek na pożegnanie wakacji w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Wystąpili pianista Michał Szymanowski i orkiestra kameralna Capella Bydgostiensis. Więcej informacji na stronie filharmonii: www.filharmonia.bydgoszcz.pl.

 

Muzycznym podsumowaniem wakacji w Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrze Muzycznym w Toruniu jest sobotni (29 sierpnia, początek o godzinie 19) koncert zespołu jazzowego Krzysztof Ścierański New Quartet. Z liderem bandu, znanym gitarzystą basowym i muzykiem sesyjnym, zagrają Michał Kobojek, Zbigniew Jakubek oraz Przemysław Kuczyński. Koncert będzie promocją albumu „Night Lakes”. Więcej informacji na stronie teatru: www.teatrmuzyczny.torun.pl.

 

W ramach festiwalu Bella Skyway przy ulicy Bankowej w Toruniu można przez cały weekend obserwować wystawę fotograficzną Marka Czarneckiego „Przestrzenie 3D Kujawsko-Pomorskiego”. Projekt, zorganizowany przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, to fotograficzny zapis przestrzeni będących ikonami miast i gmin regionu. Do stworzenia zdjęć autor wykorzystał unikalną technikę panoram stereoskopowych. Więcej o przedsięwzięciu. Rozmowa video z Markiem Czarneckim.

 

Inowrocław zapraszał na sobotę na 8. edycję Festiwalu Ino-Rock. W teatrze letnim w Parku Solankowym występują muzycy, którzy na bazie tradycyjnego rocka tworzą własne eklektyczne propozycje. W tym roku publiczności w Inowrocławiu prezentują się: Fish, Tim Bowness, Motorpsycho, Millenium, State Urge. Więcej informacji na stronie festiwalu: www.inorock.pl.

 

Pierwsze spotkanie z cyklu „Wieczór pod lipą” odbywa się dziś (29 sierpnia, początek o godzinie 18) w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce. Na tarasie dworu, w cieniu wiekowej lipy zgromadzeni goście wysłuchają historii kłóbeckich dóbr ziemskich, muzyki Chopina w wykonaniu Jacka Szczepańskiego oraz spektaklu słowno-muzycznego przygotowanego przez zespół Marynia z Kłóbki. Więcej informacji na stronie organizatora wydarzenia Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku: www.muzeum.wloclawek.pl.

 

Zakończenie wakacji w Pałacu Lubostroń to niedzielny (30 sierpnia, początek o godzinie 11) koncert z cyklu „Pałac dzieciom”. Skrzypek Michał Kwaśniak i pianista Adam Pilarski wykonają między innymi utwory Dvoraka, Vivaldiego, Delibesa i tradycyjne melodie ludowe. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie pałacu: www.palac-lubostron.pl.

 

Opera Nova w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu, Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Pałac Lubostroń i Ośrodek Chopinowski w Szafarni są instytucjami kultury samorządu województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 sierpnia 2015 r.

Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2015 r.