Aktualności

Próba generalna do spektaklu „Take It or Make It” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, fot. Monika Stolarska
Próba generalna do spektaklu „Take It or Make It” w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, fot. Monika Stolarska

Kultura na weekend

Na najbliższe weekendowe spotkanie z kulturą polecamy wystawę w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, premierę w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, inaugurację festiwalu filmowego w toruńskim klubie Od Nowa oraz koncerty w Pałacu Lubostroń.

 

CSW w Toruniu zaprasza w piątek (15 kwietnia) na otwarcie wystawy „ART next to FASHION”, prezentującej prace polskich artystów i projektantów, działających na pograniczu sztuki i mody. Na ekspozycji najliczniej reprezentowane będą prace graficzne, nie zabraknie również fotografii, kostiumów i biżuterii. Wystawa jest eksperymentem i powstała w odpowiedzi na brak podobnych inicjatyw wystawienniczych w Polsce. Więcej na stronie CSW.

 

W Teatrze Polskim w Bydgoszczy również w piątek (15 kwietnia) premiera widowiska teatralno-tanecznego „Take It Or Make It” według koncepcji Any Vujanović. Podczas spektaklu pięciu aktorów jednocześnie zaprezentuje różne układy choreograficzne, co stanie się metaforą współdziałania w grupie. Występują: Saša Asentić, Maciej Pesta, Marta Popivoda, Sonia Roszczuk i Piotr Wawer Jr. Więcej na stronie Teatru Polskiego.

 

W niedzielę (17 kwietnia) w Akademickim Klubie Od Nowa w Toruniu rozpoczyna się objazdowy Międzynarodowy Festiwal Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie organizowany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka i Społeczny Instytut Filmowy. Podczas festiwalu odbywać się będą pokazy filmów dokumentalnych z całego świata na temat praw człowieka, warsztaty tematyczne oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi. Impreza potrwa do wtorku (19 kwietnia). Więcej.

 

Na dwa weekendowe koncerty zaprasza Pałac Lubostroń. W sobotę (16 kwietnia) w ramach cyklu „poLUB…Jazz” wystąpią Krzysztof Majchrzak (gitara basowa, gitara, sampler) i Waldemar Knade (viola). W niedzielę (17 kwietnia) zaprezentują się zespoły wokalne: Brzozowiacy z podbydgoskiej Brzozy oraz Lirenki z Nowej Wsi Wielkiej (powiat bydgoski). Więcej na stronie Pałacu Lubostroń, który jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 kwietnia 2016 r.