Aktualności

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKP
Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKP

Kujawsko-Pomorskie w Lizbonie

Ponad siedmiuset młodych pielgrzymów z całego regionu uczestniczyło w XXXVII Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie. Organizowane co kilka lat spotkania młodych katolików z całego świata, połączenie festiwalu religijnego i energetycznego święta młodych, to inicjatywa Jana Pawła II, patrona województwa kujawsko-pomorskiego. Organizację pielgrzymki wsparł finansowo samorząd województwa.

 

– Przesłanie dni jest głęboko humanistyczne, odwołuje się do drogich nam wszystkim wartości. Udział w nich jest wielkim przeżyciem. W dzisiejszych trudnych czasach młodym potrzebne są drogowskazy, które pozwalają iść właściwą drogą – podkreśla marszałek Piotr Całbecki, który spotkał się w Lizbonie z pielgrzymami.

 

Młodzi ludzie reprezentowali wszystkie diecezje w Kujawsko-Pomorskiem oraz Chorągiew  Kujawsko-Pomorską Związku Harcerstwa Polskiego. Byli częścią trzydziestotysięcznej grupy polskiej – w zlocie uczestniczyło 1,5 mln osób – która występowała w stolicy Portugalii z projektem „Polska Lizbona”, w ramach którego odbywały się m.in. koncerty raperów chrześcijańskich.   

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

4 sierpnia 2023 r.

Ostatnia aktualizacja: 7 sierpnia 2023 r.

 

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKPŚwiatowe Dni Młodzieży w Lizbonie, fot. UMWKP