Aktualności

Prezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl
Prezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie

W czwartek (22 września), w Europejskim Dniu Bez Samochodu, na toruńskiej Motoarenie zaprezentowali się młodzi kolarze z Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich. W naszym regionie funkcjonuje 37 takich szkółek, ich działalność współfinansują Urząd Marszałkowski, Ministerstwo Sportu oraz samorządy lokalne. Trenuje w nich 600 młodych kolarzy.

 

Projekt Kujawsko-Pomorskich Szkółek Kolarskich realizowany jest w ramach jednego z Programów Sportu Powszechnego – Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa. Liderami projektu w naszym regionie są Toruński Klub Kolarski Pacific i ALKS Stal Grudziądz. W tym roku na realizację zadania samorząd województwa przeznaczył 200 tysięcy złotych.

 

W sumie w Kujawsko-Pomorskiem mamy 37 szkółek w 26 gminach i 12 powiatach. W każdej ćwiczy co najmniej 15 młodych adeptów kolarstwa w dwóch kategoriach: IV klasa i młodsi oraz V-VI klasa szkoły podstawowej. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w okresie kwiecień-listopad.

 

Lista szkółek

 

Działające w regionie szkółki kolarskie zaprezentowały się podczas czwartkowej (22 września) imprezy „W pogoni za Mają i Majką, szukamy następców Kwiatka” na toruńskiej Motoarenie. W programie znalazły się pokazy jazdy na rolkach i trenażerach oraz mini-zawody kolarskie dziewcząt i chłopców. W wydarzeniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki

 

Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie to jeden z trzech Programów Sportu Powszechnego współfinansowanych przez Urząd Marszałkowski. Wspieramy także realizację programów „Umiem pływać” (więcej) oraz „Lekkoatletyka dla każdego”. W tym roku trafiło na ten cel 900 tysięcy złotych.

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22 września 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 22 listopada 2016 r.

 

Prezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.plPrezentacja szkółek kolarskich na toruńskiej Motoarenie, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl