Aktualności

Album Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły, fot. Andrzej Goiński
Album Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły, fot. Andrzej Goiński

Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły – wygraj album

Podczas prestiżowych targów turystycznych Tour Salon w Poznaniu samorząd województwa kujawsko-pomorskiego otrzymał wyróżnienie w konkursie Róża Regionów 2017 za album „Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły” w kategorii projekt specjalny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych czytelników 5 takich  albumów.

 

Aby otrzymać jeden z egzemplarzy tego wyjątkowego wydawnictwa wystarczy na adres s.kaminski@kujawsko-pomorskie.pl do poniedziałku (5 marca), do godziny 15.30 nadesłać odpowiedź na pytanie: Jakie jest Pani/Pana ulubione miejsce nad Wisłą? I w kilku zdaniach opisać dlaczego. Nagrodzimy najciekawsze odpowiedzi.

 

Autorami albumu „Kujawsko-Pomorskie Panoramy Wisły” jest małżeński duet fotografików Marek Czarnecki i Jadwiga Elżbieta Czarnecka. Państwu Czarneckim przygotowanie albumu zajęło 35 dni zdjęciowych, w czasie których przejechali samochodem kilka tysięcy kilometrów i spędzili ponad 30 godzin z dronem w powietrzu. W ramach projektu powstało kilkaset zdjęć panoramicznych Wisły oraz obszarów jej przyległych mieszczących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Relacje z przygotowywania albumu można zobaczyć na dwóch filmach tutaj i tutaj.

 

Róża Regionów to ogólnopolski konkurs na najlepszy folder, serię wydawniczą, projekt specjalny, aplikację mobilną gminy, miasta, regionu, którego organizatorem jest dwutygodnik branży turystycznej „Wiadomości Turystyczne”. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

2 marca 2018 r.