Aktualności

Rozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP
Rozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Książki o regionie

14 czerwca odbył się VIII Toruński Kiermasz Książki Regionalnej w Książnicy Kopernikańskiej. To wydarzenie, podczas którego można było znaleźć pozycje trudno dostępne w księgarniach, wziąć udział w debatach i spotkaniach z autorami i redaktorami. Poznaliśmy także laureatów konkursu na książkę o tematyce regionalnej. Nagrodę główną otrzymała „Toruńska kamienica czynszowa w latach 1850-1914” autorstwa Michała Pszczółkowskiego.

 

Najlepsze wydawnictwo zostało wybrane spośród 27 zgłoszeń, książki dotyczyły zagadnień bezpośrednio związanych z obszarem województwa kujawsko-pomorskiego i zostały wydane drukiem na terenie kraju. Jury oceniało je biorąc pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, wartość merytoryczną, wykorzystanie źródeł archiwalnych, oryginalność i szatę graficzną. Główną nagrodę otrzymał tytuł „Toruńska kamienica czynszowa w latach 1850-1914” autorstwa Michała Pszczółkowskiego, wydany przez Towarzystwo Naukowe w Toruniu.

 

Pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych

 

W składzie jury zasiedli dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu Danetta Ryszkowska-Mirowska, dyrektor Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Edyta Macieja-Morzuch, prezes Toruńskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Wojciech Szramowski, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa w Toruniu Marek Rubnikowicz oraz zastępca dyrektora ds. Organizacji Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu Grzegorz Szturo.

 

Partnerem konkursu i fundatorem nagrody w wysokości 3 tysięcy złotych jest samorząd województwa.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

14 czerwca 2022 r.

 

Rozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKPRozdanie nagród marszałka na najlepszą książkę o tematyce regionalnej, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP