Aktualności

Fot. Lubuskie.pl
Fot. Lubuskie.pl

Konwent Marszałków debatował nad Krajowym Planem Odbudowy

Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski uczestniczył w obradach Konwentu Marszałków Województw (23-25 września) w Zielonej Górze. Wśród głównych tematów znalazły się Krajowy Plan Odbudowy, edukacja i służba zdrowia w czasach Covid-19 oraz Europejski Zielony Ład.

 

Gośćmi posiedzenia byli minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, premier niemieckiej Saksonii Michael Kretschmer i Magda de Carli z Komisji Europejskiej (wszyscy online).

 

Anna Kozińska-Bałdyga z Federacji Inicjatyw Oświatowych i Iwona Wendel z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podjęły temat edukacji i szkoły w sytuacji obostrzeń przeciwepidemicznych. Prof. Maria Gańczak z Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego i prof. Marek Niezgódka z UKSW przedstawili marszałkom informacje na temat tego, jak epidemia wpływa na postawy dotyczące szczepień ochronnych i zapotrzebowanie na niecovidowe świadczenia medyczne.

 

Gospodarzem obrad było województwo lubuskie, region z tradycją winiarską. Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła członków Konwentu Marszałków na winobranie do winnicy samorządowej w Zaborze.

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

25 września 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 września 2020 r.

 

Fot. Lubuskie.plFot. Lubuskie.plFot. Lubuskie.plFot. Lubuskie.plFot. Lubuskie.plFot. Lubuskie.plFot. Lubuskie.plFot. Lubuskie.plFot. Lubuskie.pl