Aktualności

Grudziądz z lotu ptaka, fot. Daniel Pach
Grudziądz z lotu ptaka, fot. Daniel Pach

Nasze Paszporty Turystyczne na Jarmarku Dominikańskim

Kujawsko-Pomorskie prezentuje się na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku (30 lipca – 5 sierpnia) jako „Konstelacje dobrych miejsc”. Odwiedzający stoisko województwa otrzymają między innymi nasz regionalny Paszport Turystyczny.

 

Stoisko naszego województwa przygotowała Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna wspólnie z partnerami. W konstelacyjnym namiocie przez cały tydzień będzie kolorowo i różnorodnie. Będziemy zachęcać do udziału w animacjach i warsztatach, które zapewnią m.in.: Muzeum Toruńskiego Piernika, bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu, Wioska Górnicza (Stowarzyszenie BUKO). Grudziądz zaproponuje czerpanie papieru, a powiat tucholski wyplatanie koszy i degustacje lokalnych specjałów. Nie zabraknie Pałuk z Biskupinem i Żninem, powiatu świeckiego, Ciechocinka, Gzina – wioski rytuałów, Koronowa i Portu Lotniczego.

 

Mieszkańcy Trójmiasta oraz turyści otrzymają także nasze kujawsko-pomorskie Paszporty Turystyczne. W tegorocznej edycji zachęcamy do odwiedzenia pond 20 miejsc w regionie. Wśród nich są Bydgoszcz i Toruń, Bory Tucholskie, twierdze w Świeciu, Grudziądzu i Chełmnie, sielskie krajobrazy Zakola Wisły, atrakcje Kujaw oraz Włocławka i okolic, Pałuki, Dolina Noteci, nasze uzdrowiska oraz Brodnica i Golub-Dobrzyń. Paszport zawiera także kalendarium najważniejszych wakacyjnych wydarzeń w regionie.

 

Zachęcamy do udziału w konkursie pieczątkowym. Wystarczy zebrać cztery pieczątki z odwiedzanych miejsc i do 15 września przesłać kupon konkursowy na adres Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej. Do wygrania vouchery pobytowe z atrakcjami, zaproszenia do restauracji i na koncerty. Szczegóły.

 

W tym roku – z myślą zwłaszcza o uczestnikach Światowych Dni Młodzieży – paszport przygotowany został w polskiej i angielskiej wersji językowej (jest także dostępny na stoisku Polskiej Organizacji Turystycznej podczas ŚDM w Krakowie). W regionie można go otrzymać w punktach informacji turystycznej.

 

Czytaj też:

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

29 lipca 2016 r.