Aktualności

Wenecja - Muzeum Kolei Wąskotorowej, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna
Wenecja – Muzeum Kolei Wąskotorowej, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Konstelacje dobrych miejsc: kierunek na weekend – Wenecja!

W Wenecji z pewnością będzie romantycznie, ale nie liczmy na to, że będziemy tam sami!

 

Wenecka Noc z Parowozami (28 maja) przyciąga wielu amatorów nocnych wrażeń. Zwiedzanie Muzeum Kolei Wąskotorowej w świetle gwiazd i reflektorów to niecodzienne przeżycie. Amatorów mocnych wrażeń z pewnością zachęci to, że w ruinach weneckiej twierdzy straszy ponoć Diabeł Wenecki. Mikołaj Chwałowic, okrutny pan okolicznych ziem, zaprzedał duszę diabłu. Co noc biesiadował z czartami, które nad ranem opuszczały go pod postacią kruków. Zamek spłonął podczas straszliwej burzy a ruiny pochłonęły niezliczone skarby. Ponoć są tam do dzisiaj… Kto chce – niech szuka!

 

Mała pałucka wieś, nie tylko z nazwy przypomina włoską Wenecję. Położenie pomiędzy trzema jeziorami: Biskupińskim, Weneckim i Skrzynka oraz nad przepływającą tędy rzeką Gąsawką sprawia, że jest to niezwykle malownicze miejsce. Turystów przyciąga nie tylko przyroda, ale też Szlak Piastowski ze swą bogatą historią i legendami. Również miłośnicy kolei poczują się doskonale przemierzając pałucką trasę słynną kolejką wąskotorową. Więcej na stronie kujawsko-pomorskie.travel tutaj.

 

Za tydzień zapraszać będziemy do Lipna na 10. Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni”.

 

,,Konstelacje dobrych miejsc” – w każdy weekend razem z Kujawsko-Pomorską Organizacją Turystyczną zapraszamy do odkrywania kolejnych zakątków naszego regionu i tworzenia własnej konstelacji podróży! Zachęcamy do poznawania miejsc znanych, wielokrotnie nagradzanych w plebiscytach i konkursach. Poprowadzimy Was także w tajemnicze i urokliwe zakamarki. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi – ich niesamowitym pasjom i umiejętnościom turystyka w naszym województwie nieustannie się rozwija i wciąż zaskakuje nowymi atrakcjami. Połącz wybrane miejsca we własne niepowtarzalne szlaki, przemierzaj nieodkryte ścieżki i poznawaj z nami Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc.

 

,,Konstelacje dobrych miejsc” Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej została wyróżniona medalem Medal Mercurius Gedanensis podczas targów turystycznych Free Time Festival, które odbyły się 2 i 3 kwietnia w Gdańsku. Na tych samych targach Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna otrzymała również nagrodę najatrakcyjniejsze stoisko. Więcej tutaj


Opracowanie: Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

27 maja 2016

 

Palucka Ciuchcia, Kujawsko-Pomorska Organizacja TurystycznaZamek Wenecja, Kujawsko-Pomorska Organizacja TurystycznaMachiny oblężnicze Wenecja, Kujawsko-Pomorska Organizacja TurystycznaWenecja - Muzeum Kolei Waskotorowej, Kujawsko-Pomorska Organizacja TurystycznaMuzeum Kolei Waskotorowej, Kujawsko-Pomorska Organizacja TurystycznaMuzeum Kolei Waskotorowej, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna