Aktualności

Wręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKP
Wręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKP

Gratulujemy laureatom konkursów o naukowych gigantach regionu

Autorzy najlepszych gier edukacyjnych online i infografik odebrali we czwartek 31 maja nagrody z rąk  marszałka województwa Piotra Całbeckiego. Konkursy dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zorganizowano w ramach cyklu Giganci Nauki Kujaw i Pomorza.

 

Nie ma nic lepszego niż dobra lekcja, którą zapamięta się do końca życia. Ta ,na którą was zapraszam na pewno do takich należy. Jest to lekcja o wielkich postaciach województwa kujawsko-pomorskiego. Zapraszamy na ten cykl spotkań z fantastycznymi naukowcami, wielkimi ludźmi, którzy rozsławili nas na całym świecie – mówił marszałek Piotr Całbecki w zapowiedzi tegorocznego cyklu ,,Giganci Kujaw i Pomorza”.

 

 „Giganci Kujaw i Pomorza” to organizowany przez Urząd Marszałkowski cykl spotkań edukacyjnych online, promujących sylwetki najbardziej zasłużonych postaci z przeszłości naszego regionu. Każde ze spotkań, poświęcone jest innej osobie, której działalność przyczyniła się do rozwoju i kształtowania ważnych dziedzin naszego życia. Materiały są dostępne na kujawsko-pomorskiej platformie edukacyjnej Edupolis. Tegoroczną  edycję rozpoczęliśmy 8 marca w Dzień Kobiet, a bohaterką pierwszego spotkania była Wilhelmina Iwanowska, zasłużona polska astronom i współtwórczyni Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (więcej). ,,Giganci Kujaw i Pomorza” to również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, których laureatami zostali:

 

Laureaci konkursu na grę edukacyjną online:

 

szkoły podstawowe:

  • I miejsce: Marcin Zaborowski, Szkoła Podstawowa w Ostaszewie
  • II miejsce ex aequo:

Hanna Mila – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Strzelnie: Szkoła Podstawowa im. A. A. Michelsona
Witold Piątkowski – Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu

  • III miejsce ex aequo:

Bartosz Koszczka, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie
Szymon Kwiatkowski, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Strzelnie: Szkoła Podstawowa im. A. A. Michelsona

 

szkoły ponadpodstawowe:

  • I miejsce: nie przyznano nagrody,
  • II miejsce: Małgorzata Szymczak, I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
  • III miejsce: Hubert Tietz, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych nr 13 w Toruniu

Wojewódzki konkurs na infografikę:

 

szkoły podstawowe

I miejsce – Bartosz Koszczka – Szkoła Podstawowa nr 5 w Lipnie
II miejsce – Jakub Krużyński – Szkoła Podstawowa nr 23 we Włocławku
III miejsce – Julia Kamińska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Ciechocinku

 

szkoły ponadpodstawowe

I miejsce – Martyna Woźniak – Zespół Szkół w Dobrzejewicach
II miejsce – Wiktor Mąkólski – Toruńskie Technikum Informatyczne
III miejsce – Aleksander Perliński – Zespół Szkół Budowlanych we Włocławku

 

Zwycięskie infografiki zostały wykorzystane na zakładkach zdo książek, które trafiły do szkół w naszym województwie, a w zwycięskie gry online można zagrać na platformie edukacyjnej Edupolis.

 

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji ,,Gigantci Medycyny Kujaw i Pomorza”. Pierwsze odcinki można już obejrzeć na stronie Edupolis. Warto dowiedzieć się więcej m.in. o Józefie Bednarzu, Ludwiku Rydygierze czy Wandzie Błeńskiej. Na koniec edycji ponownie ogłosimy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Gabinet Marszałka
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

1 czerwca 2023

 

Wręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKPWręczenie nagród w konkurach w ramach cyklu ,,Giganci Kujaw i pomorza”. Fot. Andrzej Goiński UMWKP