Aktualności

Logo Konkursu Urzędu Statystycznego

Konkurs statystyczny dla gimnazjalistów

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie „Ciekawość – pierwszy stopień do statystyki”. Główne zadanie konkursowe to przygotowanie referatu „Statystyka, Mój Region i Ja”. Prace można nadsyłać do 29 stycznia.

 

Cel konkursu to wspieranie rozwoju umiejętności analizy i interpretacji danych liczbowych, formułowania wniosków i prowadzenia dedukcji, a także promowanie wiedzy o województwie kujawsko-pomorskim. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:

  • I etap: samodzielnie przygotowanie referatu „Statystyka, Mój Region i Ja” z wykorzystaniem danych statystycznych statystyki publicznej dotyczących województwa kujawsko-pomorskiego (termin nadsyłania referatów to 29 stycznia),
  • II etap: z udziałem sześciu uczniów – autorów prac najwyżej ocenionych w pierwszym etapie, polegający na samodzielnym przygotowaniu i przedstawieniu prezentacji referatu przesłanego w ramach I etapu (termin prezentacji oraz ogłoszenie wyników: 21 marca).

 

Do wygrania między innymi tablet, smartphone i aparat fotograficzny. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął marszałek Piotr Całbecki.

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

7 stycznia 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2016 r.