Aktualności

Fot. Daniel Pach
Fot. Daniel Pach

Konkurs na najlepszy produkt turystyczny

Do 24 sierpnia można nadsyłać zgłoszenia  do kolejnej edycji konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny – Certyfikat POT 2022. To środowiskowe wyróżnienie, stanowiące rekomendację i gwarancję usług na najwyższym poziomie. Koordynatorem etapu regionalnego konkursu jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia można nadsyłać przez aplikację konkursową.

 

Regulamin konkursu

 

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach:

  • Certyfikat POT (dedykowany produktom turystycznym istniejącym na rynku min. dwa lata),
  • Złoty Certyfikat POT (przyznawany nie wcześniej niż po upływie trzech lat od chwili otrzymania Certyfikatu POT),
  • Certyfikat Internautów (poprzedzony głosowaniem internetowym na portalu www.polska.travel),
  • Certyfikat Specjalny (dla produktu turystycznego, który posiada niezwykły potencjał, jest mało znany i istnieje na rynku nie dłużej niż dwa lata).

 

Co roku kapituła konkursowa  przyznaje maksymalnie 10 certyfikatów. W ocenie kandydatur zwraca się szczególna uwagę na dostępność produktu oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii i innowacji w jego rozwoju. Poza podnoszeniem jakości i konkurencyjności oferty turystycznej konkurs ma za zadanie kreowanie atrakcyjnych produktów, które są nowatorskie i przyjazne turystom. Najbardziej prestiżowy jest Złoty Certyfikat, przyznawany od 2008 roku już certyfikowanym produktom turystycznym, które rozwijają się w unikalny i wyjątkowy sposób. W 2017 roku Złoty Certyfikat otrzymało toruńskie Żywe Muzeum Piernika.

 

Lista kujawsko-pomorskich produktów turystycznych wyróżnionych certyfikatami POT w poprzednich latach

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

10 sierpnia 2022 r.