Aktualności

Fot. Tymoteusz Tymiński

Konferencja: widoki dla zielonej energii

Perspektywy wykorzystywania w naszym województwie energetyki opartej o odnawialne źródła oraz technologii umożliwiających oszczędności energetyczne są tematem dzisiejszej (4 marca) otwartej konferencji z udziałem specjalistów i zaproszonych gości. Spotkanie otworzył marszałek Piotr Całbecki.

 

Wśród panelistów są  się przede wszystkim zajmujący się tą tematyką naukowcy z bydgoskiego Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Profesor Józef Flizikowski będzie mówił o możliwościach wykorzystania w naszym regionie energetyki wodnej, prof. Zbigniew Podkówka o rolniczych biogazowniach, dr Izabela Piasecka o wpływie elektrowni wiatrowych na środowisko, a prof. Sławomir Cieślik przybliży problematykę energetycznych mikroinstalacji prosumenckich, czyli takich, dzięki którym sami sobie możemy wyprodukować na przykład energię elektryczną.

Spotkanie organizują wspólnie Urząd Marszałkowski i Stowarzyszenie Tilia. Jest ono elementem szerszego projektu („Promocja odnawialnych źródeł energii oraz nowoczesnych systemów dywersyfikujących źródła i sposoby ich wykorzystania jako element ochrony środowiska przyrodniczego w województwie kujawsko-pomorskim”), na który składają się jeszcze między innymi zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz wystawy i konkursy promujące oszczędność energii i wykorzystywanie bezpiecznych dla środowiska jej źródeł.

Konferencja „Diagnoza stanu – dyskusja problemowa na temat możliwości rozwoju instalacji OZE w województwie kujawsko-pomorskim”, środa 4 marca, Urząd Marszałkowski w Toruniu (pl. Teatralny 2, patio na I piętrze). Program tutaj.
 
Czytaj też Konkurs: krótki film o zielonej energii

 

Fot. Tymoteusz Tymiński

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

4 marca 2015 r.