Aktualności

Wręczenie umów PROW, 9 listopada 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP
Wręczenie umów PROW, 9 listopada 2023, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

PROW: 24 mln złotych na gospodarkę wodno-ściekową

Ponad 24 miliony złotych trafiło do kolejnych kujawsko-pomorskich gmin na budowę lub modernizację ujęć i stacji uzdatniania wody, wodociągów oraz sieci kanalizacyjnych. Umowy dofinansowania wręczyli dziś (9 listopada) przedstawicielom samorządów gminnych i spółki gminnej wicemarszałek Dariusz Kurzawa i członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska.

 

– Inwestycje, na które trafia dofinansowanie, znacząco poprawiają standard życia. Budowa nowych i modernizacja istniejących systemów gospodarki wodno-ściekowej oznaczają lepszą wodę w kranach, ale także troskę o stan środowiska naturalnego. Na ten cel przeznaczyliśmy już blisko 100 milionów złotych – mówiła w rozmowie z dziennikarzami członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. –  Ponadto w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zabiegaliśmy o środki na realizację kolejnych projektów na wypadek pojawienia się oszczędności – efektem tych działań jest pula pieniędzy, którą dziś rozdysponowaliśmy.

 

Dotacje na realizację projektów pochodzą z zarządzanych przez marszałkowską administrację środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (PROW).

 

Najwyższa dotacja – ponad 4,5 mln złotych – posłuży przebudowie stacji uzdatniania wody w Bursztynowie w powiecie grudziądzkim. Unijne środki trafiły także na modernizację infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Aleksandrów Kujawski, budowę sieci kanalizacyjnej w Gostycynie (powiat tucholski), Lutowie (w powiecie sępoleńskim), Stolnie (powiat chełmiński) oraz z Dusocina do Mokrego (w powiecie grudziądzkim).

 

Lista dofinansowanych projektów

 

Zobacz PROW: środki na gospodarkę wodno-ściekową

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

9 listopada 2023 r.