Aktualności

Spotkanie z beneficjentami projektu Klucz do uczenia 3.0, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Spotkanie z beneficjentami projektu Klucz do uczenia 3.0, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Klucz do uczenia 3.0

Trzydzieści jeden samorządów miejskich i gminnych z całego regionu uczestniczy w finansowanym w ramach naszego programu regionalnego projekcie samorządu województwa „Klucz do uczenia 3.0”. W czwartkowej (27 czerwca) uroczystości wręczenia umów partnerom przedsięwzięcia uczestniczył członek zarządu województwa Marek Wojtkowski.

 

– To jest dla nas bardzo ważny projekt, obejmujemy nim 50 szkół podstawowych. Inwestycja w młodzież to zawsze dobra inwestycja – powiedział przed ceremonią członek zarządu województwa Marek Wojtkowski.

 

– Chodzi między innymi o wyrównywanie szans edukacyjnych i podniesienie poziomu kształcenia także w mniejszych miejscowościach, ale nie tylko. Zależy nam też, by finansowane w ten sposób zajęcia kształtowały w młodych ludziach kreatywność, umiejętność uczenia się i krytycznej analizy rzeczywistości oraz kompetencje społeczne – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

 

Obejmujący zajęcia dodatkowe i warsztaty projekt adresowany jest uczniów klas 7. i 8. podstawówek, a także do ich nauczycieli. Celem jest podniesienie poziomu kształcenia i rozwój tak zwanych kompetencji kluczowych uczniów, co powinno dać młodym ludziom szanse na kontynuowanie nauki w wybranych szkołach i dobre funkcjonowanie w życiu społecznym.

 

Wśród planowanych zajęć m.in. dodatkowe lekcje angielskiego i kreatywne warsztaty w języku angielskim, dodatkowe lekcje matematyki oraz warsztaty z kompetencji społecznych i interpersonalnych. Budżet wynosi 6 mln złotych, źródłem jest nasz program regionalny Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Założony na dwa lata program rusza we wrześniu.

 

Lista partnerów

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

27 czerwca 2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 czerwca 2024 r.