Aktualności

Jazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz Piecyk
Jazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz Piecyk

Jazz Od Nowa Festival

Wczoraj (21 lutego) w toruńskim klubie Od Nowa rozpoczęła się 18. edycja Jazz Od Nowa Festiwal. Podczas koncertu wystąpili  toruńsko-bydgosko-poznańska grupa Innercity Ensanble z towarzyszeniem brytyjskiego saksofonisty Ray’a Dickaty’ego oraz zespół Marka Napiórkowskiego. Wydarzenie wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Dziś (22 lutego) wystąpią Jacek Pelc Band oraz grupa PGR & Friends. W piątek (23 lutego) zaprezentują się dwa tria: Aga Derlak Trio i Vandermark • Tokar • Kugel. Na zakończenie w sobotę (24 lutego) wystąpią nowoorleański trębacz Terence Blanchard z zespołem The E-Collective i pianista Adam Makowicz.

 

Festiwal od początku odznacza się przemyślaną i konsekwentną formułą łączącą w swoim repertuarze jazzową klasykę z nowymi nurtami tej muzyki. Organizatorzy imprezy skomponowali repertuar, aby sprostać gustom miłośników jazzu, jak również zainteresować jazzową atmosferą młodych melomanów.

 

Więcej informacji na stronie www.jazz.umk.pl.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lutego 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 22 lutego 2018 r.

 

Jazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz PiecykJazz Od Nowa Festival, fot. Łukasz Piecyk