Aktualności

Jedną z atrakcji Pałuk jest przejażdżka kolejką wąskotorową, fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna
Jedną z atrakcji Pałuk jest przejażdżka kolejką wąskotorową, fot. Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Jak blisko, jak fajnie!

Przejazd kolejką wąskotorową, zwiedzanie muzeów, wypoczynek w uzdrowiskach, nocleg w malowniczym zakątku Borów Tucholskich, spływ kajakiem, wycieczki piesze i rowerowe – na mieszkańców regionu, turystów i gości, którzy chcą spędzić wakacje na Kujawach i Pomorzu czeka blisko sto różnych atrakcji i miejsc noclegowych. Oferty zebrała i rekomenduje Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna.

 

„Jak blisko, jak fajnie!” to nowa oferta turystyczna dedykowana mieszkańcom województwa i  odwiedzającym nasz region turystom, którzy w związku z epidemią zrezygnowali z wyjazdów zagranicznych, chcą spędzić wakacje w najbliższej okolicy i poznać atrakcje turystyczne Kujaw i Pomorza.

 

Na Kujawach i Pomorzu nie brakuje miejsc na letnie wędrówki, weekendowe wypady czy rodzinne wakacje. Na mieszkańców województwa i jego gości czeka wiele atrakcji. Zachęcam do odkrywania uroków naszego regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna zebrała blisko sto różnych ofert atrakcji i noclegów, które na bieżąco publikowane są na stronie kujawsko-pomorskie.travel. Wśród nich propozycje na jednodniowe wypady i dłuższy, rodzinny wypoczynek – zarówno w mieście, jak i na wsi, w kurortach wypoczynkowych i na łonie natury. W ofercie m.in. zwiedzanie Muzeum Ziemi Pałuckiej, warsztaty prowadzone przez bydgoskich flisaków, rejsy po Zalewie Włocławskim, zwiedzanie Chełmna z przewodnikiem, wynajem domków nad Jeziorem Rudnickim w Grudziądzu i spływy kajakowe na rzece Brda.

 

A już w lipcu zaprosimy do wakacyjnych podróży z Paszportem Turystycznym. W tegorocznej edycji proponować będziemy przede wszystkim aktywny wypoczynek na łonie natury. Więcej informacji wkrótce na naszej stronie kujawsko-pomorskie.pl oraz kujawsko-pomorskie.travel.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

16 czerwca 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 30 czerwca 2020 r.