Aktualności

Jedno ze szkoleń dla beneficjentów RPO, fot. Tymon Markowski
Jedno ze szkoleń dla beneficjentów RPO, fot. Tymon Markowski

Jak aplikować o europejskie wsparcie

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz innych programów oferujących środki finansowe z Unii Europejskiej. Ze szkoleń na temat możliwości dofinansowania w ramach nowej perspektywy finansowej skorzystać mogą m.in. przedsiębiorcy i organizacje sektora pozarządowego.

Na konsultacje w dziesięciu miastach regionu zapraszają też pracownicy Mobilnych Punktów Informacyjnych.

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

W trakcie szkolenia „Włącz się do gry! Fundusze europejskie dla organizacji pozarządowych” (22 listopada) pracownicy Urzędu Marszałkowskiego wygłoszą prelekcję na temat możliwości wsparcia organizacji pozarządowych w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu, ul. Łokietka 3, początek o godz. 10. Organizatorem szkolenia jest Towarzystwo Amicus.  Spotkanie jest częścią prowadzonego przez nią projektu „Fundusze Europejskie dla organizacji pozarządowych w Polsce”, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju. Więcej informacji tutaj.

 

Zapraszamy też na szkolenia dla przedsiębiorców organizowane przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. W  Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Bydgoszczy (ul. Gimnazjalna 2 a) odbędzie się 23 listopada szkolenie pt.  ,,Finansowanie działalności gospodarczej i zabezpieczanie ryzyka MŚP. Początek o godz. 9. Więcej informacji tutaj. Natomiast 1 grudnia w Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Toruniu (ul. Przedzamcze 8) w godz. 9-15.30 odbędzie się szkolenie ,,Nowoczesny marketing: prospecting, social media”. Więcej informacji tutaj. Wszystkie niezbędne informacje oraz formularze zapisów można znaleźć na stronie organizatora. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Kolejne spotkanie informacyjne pt. „Możliwości wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz rozwój przedsiębiorstw w ramach funduszy europejskich w perspektywie 2014 – 2020” zaplanowano 30 listopada w Kamieniu Krajeńskim (Urząd Miejski, Plac Odrodzenia 3). Początek o godz. 10, więcej informacji tutaj.

 

Informacja o aktualnych szkoleniach i konferencjach 

 

Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Najbliższe dyżury odbędą się:

 • 22 listopada, godz. 09 -11:30 – Urząd Gminy Chełmża, ul. Wodna 2;
 • 23 listopada, godz. 09-11:30 – Urząd Miejski w Kcyni, ul. Rynek 23, sala nr 00;
 • 23 listopada, godz. 12:30-15 – Urząd Gminy Białe Błota, ul. Szubińska 7;
 • 24 listopada, godz. 08:30-11 – Urząd Gminy Nowe, Plac Św. Rocha 5,
  sala nr 30;
 • 24 listopada, godz. 12:30-15 – Urząd Miasta i Gminy Solec Kujawski,
  23 Stycznia 7 (wejście od ulicy 29 Listopada), sala konferencyjna;
 • 24 listopada, godz. 11:30-14 – Urząd Miejski w Gniewkowie, ul. 17 Stycznia 11;
 • 24 listopada, godz. 9-11:30 – Urząd Miasta  Wąbrzeźna, ul. Wolności 18 sala nr 19;
 • 24 listopada, godz. 12:30-15 – Urząd Miasta Chełmna, ul. Dworcowa 1, sala nr 204;
 • 29 listopada, godz. 9-11:30 Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia, Plac Tysiąclecia 25; sala nr 8;
 • 29 listopada, godz. 12:30 – 15 – Starostwo Powiatowe w Brodnicy, ul. Kamionka 18, sala nr 102.

 

Więcej informacji o dyżurach tutaj oraz tutaj.

 

W najbliższym czasie planujemy również szkolenia dla przedstawicieli Lokalnych Grup Działania z terenu województwa:

 • 21 listopada w Toruniu (sala CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3) – szkolenie pn. Animacja lokalna i doskonalenie metod pracy socjalnej na rzecz aktywizacji i integracji społeczności lokalnych – szkolenie adresowane do pracowników LGD,
 • 28 listopada w Bydgoszczy (Hotel Zawisza, ul. Gdańska 163) i 29 listopada w Toruniu (sala CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3) – szkolenia skierowane do przedstawicieli rad decyzyjnych LGD z zakresu funduszy europejskich 2014-2020 (PROW, EFS, EFRR).

 
Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

 

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO

Aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 września 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2016 r.