Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Jak aplikować o europejskie wsparcie

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz innych programów oferujących środki finansowe z Unii Europejskiej. W tym tygodniu zaplanowano szkolenia dla przedsiębiorców, organizowane przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (20 października) oraz dla wnioskodawców  w ramach poddziałania ,,Aktywne włączenie społeczne” (21 października). Swoje dyżury będą pełnić też pracownicy Mobilnych Punktów Informacyjnych, którzy od 21 do 27 października odwiedzą 7 miast w regionie.

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki. 

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy zaprasza 20 października na bezpłatne szkolenia pt. ,,Prawo dla przedsiębiorców”. Odbędą się one w Regionalnych Inkubatorach Przedsiębiorczości we Włocławku (ul. Toruńska 30, godz. 9-11) i w Toruniu (ul. Przedzamcze 8, godz. 12.30-14.30). Ich uczestnicy dowiedzą się, jak dostosować prawną formę działalności do specyfiki i etapu rozwoju firmy, jak zabezpieczać swoje interesy w transakcjach handlowych. Szkolenia poprowadzi radca prawny, specjalista z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i spółek handlowych, z doświadczeniem w zakresie obsługi podmiotów gospodarczych.

 

W najbliższy piątek (21 października) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu (sala patio, I piętro) odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne dla wnioskodawców w ramach poddziałania 9.2.1 „Aktywne włączenie społeczne” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Początek spotkania o godzinie 9, więcej informacji tutaj.

Informacja o aktualnych szkoleniach i konferencjach

 

Działająca pod skrzydłami Urzędu Marszałkowskiego Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Najbliższe dyżury odbędą się:

 • 21 października, godz. 8-10:30, Starostwo Powiatowe w Żninie ul. Potockiego 1,
 • 21 października, godz. 11:30-14, Starostwo Powiatowe w Mogilnie ul. Ogrodowa 10,
 • 24 października, godz. 11-13:30 Urząd Miasta w Rypinie, ul. Warszawska 40,
  sala nr 100,
 • 27 października, godz. 9-11:30 Urząd Miasta w Golubiu-Dobrzyniu,
  Plac Tysiąclecia 25, sala nr 8,
 • 27 października, godz. 10-12:30, siedziba Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej „Inkubator Przedsiębiorczości”,
  ul. Chmielniki 2, Świecie nad Wisłą;
 • 27 października, godz. 11:30-14, Urząd Miejski w Gniewkowie,
  ul. 17. stycznia 11,
 • 27 października, godz. 12:30 -15, Starostwo Powiatowe w Brodnicy,
  ul. Kamionka 18, sala nr 102.

 

Więcej informacji tutaj. 

 

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

30 września 2016 r.

ostatnia aktualizacja: 18 października 2016 r.