Aktualności

Szkolenie dla beneficjentów RPO, fot. Tymon Markowski
Szkolenie dla beneficjentów RPO, fot. Tymon Markowski

Jak aplikować o europejskie środki

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. W lutym zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania unijnego wsparcia na założenie i rozwój działalności gospodarczej, organizację szkoleń i staży. Odbędą się również konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych. 

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Najbliższe dyżury odbędą się w:

 

piątek, 10 lutego:

  • Nowe, godz. 9-11:30, Urząd Gminy w Nowem, ul. plac Św. Rocha 5, s. 30,

 

poniedziałek, 13 lutego:

  • Dąbrowa Chełmińska, godz. 12-14.30, Urząd Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej, ul. Bydgoska 21,
  • Dobrcz, godz. 8:30 – 11, Urząd Gminy w Dobrczu, ul. Długa 50.

 

Wtorek, 14 lutego:


tego dnia zapraszamy do Wąbrzeźna na pierwsze z cyklu bezpłatnych spotkań informacyjnych o Funduszach Europejskich ,,Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej”. Spotkania dotyczyć będą możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich 2014-2020 na zakładanie działalności gospodarczej i rozwój istniejących przedsiębiorstw. Ich organizatorem jest Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Grudziądzu. Spotkanie w Wąbrzeźnie adresowane jest do rolników, przedsiębiorców i osób fizycznych z powiatu wąbrzeskiego, więcej informacji tutaj.

 

Wtorek, 21 lutego:

kolejne z cyklu spotkań pt. ,,Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej” – tym razem w Chełmnie. Adresujemy je do osób zainteresowanych z terenu powiatu chełmińskiego  – rolników, przedsiębiorców i osób fizycznych. Spotkanie odbędzie się w budynku Starostwa Powiatowego w Chełmnie, początek o godz. 10. Więcej informacji tutaj.

 

Czwartek, 23 lutego:

w Lipnie odbędzie się spotkanie informacyjne ,,Fundusze Europejskie na szkolenia, staże, własny biznes”. Pracownicy Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Włocławku udzielą informacji o możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, nabycia doświadczenia poprzez odbycie staży czy też możliwości pozyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Zapraszamy szczególnie osoby pozostające bez zatrudnienia. Więcej informacji o spotkaniu tutaj.

 

Piątek, 24 lutego:

konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w:

  • Żninie, godz. 8 – 10:30 Starostwo Powiatowe w Żninie, ul. Potockiego 1,
  • Mogilnie, godz. 11:30 – 14, Starostwo Powiatowe w Mogilnie, ul. Ogrodowa 10.

Informacje o wszystkich dyżurach w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych w lutym – tutaj

 

Wtorek, 28 lutego:

tego dnia odbędzie się ostatnie w ty miesiącu spotkanie informacyjne z cyklu ,, „Fundusze Europejskie na założenie i rozwój działalności gospodarczej” w Golubiu-Dobrzyniu. Zapraszamy na nie przedsiębiorców, rolników i osoby fizyczne z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, zainteresowane założeniem lub rozwojem własnej firmy ze wsparciem z puli funduszy europejskich. Więcej informacji tutaj.

 

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

 

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

 6 lutego 2017 r.