Aktualności

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku, Fot. Mikołaj Kuras
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku, Fot. Mikołaj Kuras

Jak aplikować o europejskie środki

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Do końca stycznia zaplanowano między innymi szkolenia z zakresu pozyskania środków na założenie i rozwój działalności gospodarczej w Jabłonowie Pomorskim i Włocławku (26 i 30 stycznia). Prowadzone będą także konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych. 

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

 

Sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Dyżury odbędą się we:

 

Czwartek, 26 stycznia:

w Centrum Kultury i Sportu w Jabłonowie Pomorskim odbędzie się spotkanie informacyjne pn. „Fundusze Europejskie na zakładanie i rozwój działalności gospodarczej”. Spotkanie skierowane jest do osób fizycznych i przedstawicieli przedsiębiorstw z powiatu brodnickiego i okolic, więcej informacji tutaj.


Piątek,  27 stycznia:

Dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich – tego dnia odbędą się w:

  • Żninie, 8 – 10:30, Starostwo Powiatowe w Żninie, ul. Potockiego 1,
  • Mogilnie, godz. 11:30 – 14:00, Starostwo Powiatowe w Mogilnie, ul. Ogrodowa 10.

 

Więcej o styczniowych dyżurach w ramkach Mobilnych Punktów Informacyjnych tutaj.

Poniedziałek, 30 stycznia:

we Włocławskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu odbędzie się spotkanie informacyjne pn. „Fundusze Europejskie na szkolenia, staże, własny biznes”. Kierujemy je do osób pozostających bez zatrudnienia, poszukujących możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, nabycia doświadczenia poprzez odbycie staży czy też możliwości pozyskania wsparcia na założenie działalności gospodarczej w ramach projektów finansowanych z Funduszy Europejskich. Początek spotkania o godz. 10, więcej in formacji tutaj.

 

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

 

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO – aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO.

 

 Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

 23 stycznia 2017 r.

Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2017 r.