Aktualności

Fot. Mikołaj Kuras
Fot. Mikołaj Kuras

Jak aplikować o europejskie środki

Zapraszamy do udziału w spotkaniach informacyjnych dla przygotowujących projekty i aplikujących o wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz innych programów oferujących środki finansowe z Unii Europejskiej. W planach na najbliższy tydzień spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia usług opiekuńczych w ramach ZIT oraz konsultacje w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych.  

 

– Chcemy mieć pewność, że każdy kto zechce może uzyskać wiedzę na temat mechanizmów związanych z sięganiem po europejskie środki i odnaleźć się w procedurach i formularzach składania wniosków – przypomina marszałek Piotr Całbecki.

poniedziałek, 19 grudnia:

 

sieć Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego organizuje dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Podczas konsultacji można uzyskać m.in. informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich na rozpoczęcie lub rozwój działalności gospodarczej, bezpłatnych szkoleń czy możliwości dofinansowania projektów. Tego dnia dyżury odbędą się w:

 

  • Sępólnie Krajeńskim, godz. 9 – 11:30 Inkubator Przedsiębiorczości, ul. Przemysłowa 7A, sala konferencyjna,
  • Kamieniu Krajeńskim, godz. 12 – 14:30, Urząd Gminy, Plac Odrodzenia 3,.

 

Tego samego dnia (poniedziałek, 19 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbędzie się spotkanie edukacyjne dla przedstawicieli samorządów, dotyczące procesu przygotowania i opiniowania programów rewitalizacji. W jego trakcie zostaną omówione kryteria oceny programów rewitalizacji, kwalifikowalność działań rewitalizacyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 oraz zagadnienie rewitalizacji w szerszym kontekście strategii inwestycyjnej gminy czy miasta. Więcej informacji tutaj.

 

wtorek, 20 grudnia:

dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich – tego dnia odbędą się w:

 

  • Wąbrzeźnie, godz. 9 – 11:30, Urząd Miasta Wąbrzeźno, ul. Wolności 18, sala 19,
  • Chełmnie, godz. 12:30 – 15, Urząd Miasta Chełmno, ul. Dworcowa 1, sala 204.

 

Tego samego dnia (wtorek, 20 grudnia) zapraszamy także na spotkanie informacyjne dla naboru w ramach poddziałania 9.1.2 „Rozwój usług opiekuńczych w ramach ZIT” oraz poddziałania 9.3.2 „Rozwój usług społecznych” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, Plac Teatralny 2, sala 215, początek o godz. 9. Więcej informacji tutaj.

 

czwartek, 22 grudnia:

 

dyżury zamiejscowe w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich – tego dnia odbędą się w:

 

  • Golubiu-Dobrzyniu, godz. 9 – 11:30 Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia, Plac Tysiąclecia 25, sala 8,
  • Brodnicy, godz. 12:30 – 15, Starostwo Powiatowe Brodnica, ul. Kamionka 18, sala nr 102.

Więcej informacji o dyżurach w ramach Mobilnych Punktów Informacyjnych  tutaj.

 

Szczegółowych informacji dla zainteresowanych aplikowaniem o europejskie wsparcie udzielają  na bieżąco pracownicy Punktów Informacyjnych o Funduszach Europejskich w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu (więcej), a także pracownicy Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego oraz Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego. Zachęcamy także do zadawania pytań za pośrednictwem formularza online

 

Informacja o aktualnych naborach w wniosków w ramach RPO

Aktualny harmonogram naboru wniosków w ramach RPO

 
Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 grudnia  2016 r.