Archiwum

Otwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAK
Otwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAK

Aseptyka najwyżej próby

Szpital w Aleksandrowie Kujawskim jest jednym z beneficjentów realizowanego konsekwentnie przez samorząd województwa założenia, że baza materialna wszystkich lecznic w regionie musi odpowiadać współczesnym europejskim standardom lecznictwa. W piątek (16 października), po zakończeniu prac termomodernizacyjnych w głównym budynku lecznicy, otwarto tam nową centralną sterylizatornię wykorzystującą sprzęt sterylizacyjny najnowszej generacji.

 

Nowy blok sterylizacyjny posiada nowoczesne urządzenia do mycia i sterylizacji, w tym ultradźwiękową myjnię narzędziową, sterylizator plazmowy i urządzenia do czyszczenia parą wodną oraz segment do pakowania wyjałowionych zestawów i segment do uzyskiwania wody zdemineralizowanej. Sterylizatornia znacznie poprawia warunki sanitarne placówki.

 

Wartość projektu inwestycyjnego finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013, którego elementem były też zakupy sprzętu i narzędzi chirurgicznych oraz przebudowa i modernizacja pomieszczeń oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej, to ponad 4 miliony z złotych.

 

Pięć lat temu dzięki dotacji z naszego RPO placówka wzbogaciła się między innymi o niezwykle przydatny w diagnostyce tomograf komputerowy.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

19 października 2015 r.

 

Otwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAKOtwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAKOtwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAKOtwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAKOtwarcie centralnej sterylizatorni w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim; fot. PSwAK