Aktualności

Łabiszyńskie Spotkania z Historią, fot. Daniel Pach
Łabiszyńskie Spotkania z Historią, fot. Daniel Pach

Nasze imprezy turystyczne najlepsze w Polsce

Sukces organizatorów turystyki i wolnego czasu z Łabiszyna i Bydgoszczy w tegorocznej edycji konkursu „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej”! Certyfikat Internautów otrzymały Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią”, a wyróżnienie trafiło do organizatorów Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „Ster na Bydgoszcz”.

 

– Gratuluję twórcom „Łabiszyńskich Spotkań z Historią” i „Steru na Bydgoszcz” sukcesu w prestiżowym konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej. To szansa, by o tych organizowanych na najwyższym poziomie i cieszących się dużą popularnością imprezach usłyszało jeszcze więcej osób, które zechcą odwiedzić nasz region – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Nagrody w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej przyznawane są za najbardziej atrakcyjne, nowatorskie i przyjazne turystom produkty turystyczne w danym roku. Eliminacje regionalne prowadzi Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. W tym roku wśród nominowanych do etapu ogólnopolskiego znaleźli się: chełmiński  9 Hills Festival, „Ster na Bydgoszcz” oraz „Łabiszyńskie Spotkania z Historią” (więcej). Certyfikaty i wyróżnienia POT otrzymało 14 podmiotów z branży turystycznej.

Certyfikat Internautów, wskazany w drodze konkursu internetowego, trafił w tym roku do organizatorów imprezy Frontem do Wolności. Łabiszyńskie Spotkania z Historią”. To cykliczne wydarzenie, przygotowywane przez samorząd Łabiszyna (powiat żniński) oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych, na które składa się cykl inscenizacji historycznych z okresu II wojny światowej. Towarzyszą im prezentacje, konkursy wiedzy, koncerty, wystawy i warsztaty oraz spotkania z weteranami walk, a także szereg atrakcji dla najmłodszych widzów. Ostatnia edycja była poświęcona Kampanii Polskiej 1939 roku.

Wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu POT trafiło do twórców Bydgoskiego Festiwalu Wodnego „Ster na Bydgoszcz”. Organizowana przez władze miasta impreza promuje tradycje wodne grodu nad Brdą i jest największym spotkaniem wodniaków w regionie. Jej częścią są między innymi parada jednostek pływających, wyścigi smoczych łodzi, spotkania z osobistościami ze świata żeglarstwa i podróży oraz koncerty.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej otrzymało dotąd dziesięć produktów z województwa kujawsko-pomorskiego (więcej):

  • Bella Skyway Festival
  • Festyn Archeologiczny w Biskupinie;
  • Chełmo – Miasto Zakochanych;
  • Żywe Muzeum Piernika w Toruniu;
  • Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE;
  • Fort IV w Toruniu;
  • Wenecka Noc z Parowozami;
  • Planetarium im. Dziewulskiego w Toruniu;
  • Szlak Piastowski;
  • Wyspa Młyńska w Bydgoszczy.

W ubiegłym roku Złoty Certyfikat POT (najważniejszy z laurów) otrzymało Żywe Muzeum Piernika z Torunia.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

29 listopada 2018 r.