Aktualności

Fot. MKS Sokoły Toruń
Fot. MKS Sokoły Toruń

Hokeista MKS Sokoły Toruń wystąpi na igrzyskach w Korei

Pod koniec stycznia w Gangwon (Korea Południowa) rozpoczną się IV Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie. W 48-osobowej reprezentacji Polski znalazł się jeden przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego – Artur Fraszko, hokeista MKS Sokoły Toruń.

 

Nasza reprezentacja będzie liczyła 48 osób – 17 dziewcząt i 31 chłopców. Polacy w Korei wystartują w biathlonie (6 sportowców), bobslejach (1), hokeju na lodzie 3×3 (13), saneczkarstwie (7), short tracku (3), łyżwiarstwie szybkim (4), narciarstwie alpejskim (2), biegach narciarskich (6), kombinacji norweskiej (2) i skokach narciarskich (4).

 

W gronie trzynastu hokeistów – grających na ZMIO w odmianie trzech na trzech – wystąpi jeden reprezentant Kujaw i Pomorza – Artur Fraszko. Syn znanego przed laty obrońcy Roberta Fraszko (obecnie prezesa MKS Sokoły Toruń) na co dzień jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Toruniu i podporą reprezentacji Polski U16.

 

To dla nas ogromne wyróżnienie, że nasz zawodnik wystąpi w młodzieżowych igrzyskach olimpijskich – mówi Robert Fraszko. – W sztabie szkoleniowym kadry, która poleci do Korei Południowej znalazł się ponadto nasz szkoleniowiec Wojciech Milan – drugi trener reprezentacji, a na co dzień trener młodzieży w MKS Sokoły Toruń. Trzymamy kciuki za dobry występ Biało-Czerwonych na igrzyskach.

 

To będzie czwarta edycja ZMIO – Polacy startują w niej od początku. Ciekawostką jest to, że zawody w Gangwon będą rozgrywane na obiektach poolimpijskich. Przypomnijmy, że 6 lat temu w Korei Płd. odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018.

 

Departament Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego

 

10 stycznia 2024 r.