Aktualności

Festiwal zainauguruje spektakl „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Toruniu, fot. Paweł Modliński
Festiwal zainauguruje spektakl „Hemar. Marchewka – próba generalizacji” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Toruniu, fot. Paweł Modliński

Grudziądzka Wiosna Teatralna

W niedzielę (19 marca) rozpoczyna się 17. edycja festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna, organizowanego przez Centrum Kultury Teatr. Hasłem tegorocznej odsłony będzie „… w duszy gra”, a jej tematyką spotkanie teatru z piosenką. Organizację wydarzenia wspiera samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Festiwal zainauguruje spektakl „Hemar.Marchewka – próba generalizacji” w wykonaniu aktorów z Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu. Jest to historia inspirowana zapiskami Hemara, przeplatane piosenkami jego autorstwa, układają się w muzyczną opowieść o polityce i miłości. Wszystkie utwory śpiewają i wykonują instrumentalnie aktorzy Teatru Muzycznego.

 

W ciągu festiwalowego miesiąca na scenie CK Teatr widzowie obejrzą spektakle w wykonaniu teatrów ze Szczecina, Warszawy i Krakowa. W programie znalazły się inscenizacje inspirowane twórczością Jana Pawła II, Juliana Tuwima, Jeremiego Przybory i Janis Joplin, a także wieczory filmowe z Kabaretem Starszych Panów. Impreza zakończy się 23 kwietnia koncertem Stanisławy Celińskiej, która zaprezentuje utwory ze swojego albumu „Atramentowa”.

 

Grudziądzka Wiosna Teatralna 2017

 

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie CK Teatr w Grudziądzu.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 marca 2017 r.