Aktualności

Powitanie Bartosza Grabowskiego w Chełmży, 7 sierpnia 2018 r, fot. Łukasz Piecyk
Powitanie Bartosza Grabowskiego w Chełmży, 7 sierpnia 2018 r, fot. Łukasz Piecyk

Gratulacje dla złotego Bartosza

W Chełmży w powiecie toruńskim odbyło się wczoraj (7 sierpnia) powitanie przez lokalną społeczność Bartosza Grabowskiego, mistrza świata i Europy juniorów w kajakarskim sprincie, reprezentanta klubu KST Włókniarz Chełmża. Podczas spotkania zawodnik, który jest stypendystą sportowym marszałka województwa, opowiedział o swoich ostatnich sukcesach na zawodach w Płovdiv w Bułgarii i Auronzo we Włoszech.

Ostatnie tygodnie dla Bartosza Grabowskiego obfitują w niezwykłe sukcesy. Na początku lipca nasz kajakarz okazał się najlepszym juniorem Europy, triumfując w zawodach we włoskim Auronzo. Najszybszym juniorem na świecie chełmżanin okazał się 28 lipca podczas czempionatu w bułgarskim Płowdiw. Te sukcesy niewątpliwie przybliżają Bartosza Grabowskiego do udziału w Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Warto zauważyć, że kajakarz jest aktualnym stypendystą marszałka województwa. Bartoszowi życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj też:

Beata Krzemińska

Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

8 sierpnia 2018 r.

Bartosz Grabowski (KST Włóknarz Chełmża), mistrz świata i Europy juniorów na dystansie 200 m K1Powitanie Bartosza Grabowskiego w Chełmży, 7 sierpnia 2018 r, fot. Łukasz PiecykPowitanie Bartosza Grabowskiego w Chełmży, 7 sierpnia 2018 r, fot. Łukasz PiecykPowitanie Bartosza Grabowskiego w Chełmży, 7 sierpnia 2018 r, fot. Łukasz Piecyk