Aktualności

Marszałek Piotr Całbecki z wizytą w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle, fot. Andrzej Goiński
Marszałek Piotr Całbecki z wizytą w Komendzie Powiatowej PSP w Nakle, fot. Andrzej Goiński

Gratulacje dla strażaków z Nakła

Strażacy z Nakła nad Notecią najlepsi w kraju w dziedzinie honorowego krwiodawstwa – nakielska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie „Ognisty ratownik – gorąca krew”.

 

Konkurs zorganizowały już po raz dziesiąty Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej i Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Uczestniczyło w nim 47 jednostek zawodowych i 196 ochotniczych oraz 26 jednostek ratowniczo-gaśniczych. Oceniano zaangażowanie na rzecz krwiodawstwa i ilość oddanej honorowo krwi. Komenda z Nakła, w której od czterech lat aktywnie działa klub honorowych dawców, zwyciężyła w kategorii najaktywniejsza jednostka PSP.

 

– Gratuluję zwycięstwa i przede wszystkim ofiarnej, obywatelskiej postawy. Wierzę, że przykład strażaków z Nakła stanie się wzorem dla wielu młodych ludzi – podkreśla marszałek Piotr Całbecki, który w miniony piątek odwiedził nakielską komendę by osobiście pogratulować sukcesu.

 

Efekt konkursu, który jest de facto programem promocji honorowego krwiodawstwa, to tysiące litrów – w 2015 roku ponad 9 tysięcy – tego cennego leku oddanych przez strażaków i zachęcone przez nie osoby w całym kraju.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

15 lutego 2015 r.