Aktualności

Wizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Wizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Kamil Czeszel: marzenia się spełniają

Dwudziestodziewięcioletni wokalista Kamil Czeszel został tegorocznym zwycięzcą konkursu Debiuty podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Torunianina, laureata Nagrody Marszałka z 2016 roku, podjął w poniedziałek (12 października) marszałek Piotr Całbecki, który gratulował zwycięzcy sukcesu i wręczył nagrodę przyznaną wspólnie z przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietą Piniewską – czek o wartości 2 tysięcy złotych.

 

Zawsze chciałem stanąć na opolskiej scenie. Nie spodziewałem się jednak takiego sukcesu. Marzenia się spełniają i moje także się spełniło – mówił o swoim występie Kamil Czeszel.

 

Kamil był absolutnym liderem opolskich Debiutów, niewątpliwie zasłużył na to zwycięstwo. Udowodnił, że wielki talent, determinacja, hart, a przy tym pogoda ducha mogą przenosić góry. Dziś wspólnie z nim dzielimy radość z jego sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne  – podkreślał marszałek Piotr Całbecki.

 

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to jedno z najpopularniejszych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. Ma już pięćdziesięciosiedmioletnią tradycję. Podczas festiwalu dokonywane są przegląd muzycznych osiągnięć mijającego sezonu oraz prezentacja utworów premierowych. Jego częścią jest także konkurs estradowych debiutów, z przyznawaną od 1983 roku prestiżową nagrodą im. Anny Jantar. Laureatami konkursu są m.in. Justyna Steczkowska, Katarzyna Skrzynecka, Mieczysław Szcześniak i Daria Zawiałow. Kamil Czeszel zachwycił opolskie jury wykonaniem piosenki „Burze”, napisanej wspólnie z Pawłem Stankiewiczem.

 

Zwycięstwo w konkursie to jak dotąd największy, choć nie pierwszy, sukces wokalisty. Torunianin, który cierpiał na dziecięce porażenie mózgowe, jest laureatem wielu ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenek, m.in. dwukrotnym zwycięzcą Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej. Z powodzeniem próbował swoich sił także w programach telewizyjnych wyłaniających talenty wokalne. Występował w duetach z wieloma polskimi artystami, m.in. Krystyną Prońko, Arturem Gadowskim i Anną Rusowicz.

 

W 2016 roku Kamil Czeszel został laureatem Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego (więcej). Wyróżnienie otrzymał w uznaniu za osiągnięcia wokalne. Prze kilka lat był także pod artystyczną opieką Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, dla którego samorząd województwa jest organem prowadzącym.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

12 października 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 14 października 2020 r.

 

Wizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPWizyta Kamila Czeszela w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP