Aktualności

Dzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
Dzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Gościmy dzieci z Donbasu

W Kujawsko-Pomorskiem już po raz drugi gościmy grupę dzieci z dotkniętych konfliktem zbrojnym terenów Ukrainy. Wakacyjne pobyty w naszym regionie (poprzedni miał miejsce rok temu) pomagają im osiągnąć równowagę psychiczną po wojennej traumie. Wszystkie koszty pokrywa samorząd województwa.

 

Trzydziestodwuosobowa grupa Ukraińców w wieku 9-16 lat, pod opieką trojga opiekunów, przybyła do nas w sobotę (19 sierpnia) i spędzi u nas tydzień, wypoczywając w pięknych okolicach i zwiedzając najciekawsze miejsca naszego regionu. Przygotowany dla nich bogaty program obejmuje m. in. wycieczki do Torunia i Bydgoszczy oraz Brodnicy i Golubia-Dobrzynia, a także udział w wydarzeniach kulturalnych. Przy okazji poznają historię i tradycję Kujaw i Pomorza.

 

Młodzi ludzie z Donbasu spędzają u nas wakacje z inicjatywy marszałka Piotra Całbeckiego i konsula honorowego Ukrainy w Bydgoszczy Krzysztofa Sikory; współpracujemy w tej kwestii z lokalnymi ukraińskimi władzami. W poniedziałek (21 sierpnia) przed południem dziewczyny i chłopcy spotkali się w Urzędzie Marszałkowskim z członkiem zarządu województwa Sławomirem Kopyściem. 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

21 sierpnia 2017 r.

 

Dzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKPDzieci z Ukrainy z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP